Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer heeft nog veel zorgen over reorganisatie Belastingdienst

Kamer heeft nog veel zorgen over reorganisatie Belastingdienst

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden hebben nog veel vragen en zorgen over de voorgenomen reorganisatie van de Belastingdienst. Zowel oppositie- als coalitiepartijen vragen zich tijdens een debat over de kwestie af of het opknippen van de dienst de problemen wel oplost.

De afdelingen Toeslagen en Douane worden zelfstandige organisaties en er komen twee staatssecretarissen, beide van D66-huize. De ene staatssecretaris gaat zich ontfermen over het innen van belastingen en de hervorming van het belastingstelsel. De ander wordt verantwoordelijk voor de afdeling Toeslagen en voor de Douane.

"Ik ben niet op voorhand tegen, maar ik heb wel grote zorgen", zegt Eppo Bruins van coalitiepartij de ChristenUnie. De oppositie is nog kritischer. GroenLinks-Kamerlid Bart Snels heeft "geen goed gevoel" over het plan van minister van Financiën Wopke Hoekstra. Hij vindt dat fiscaal beleid en de afdeling Toeslagen niet moeten worden gescheiden.3

Zorgen voor duidelijkheid

Veel partijen vragen zich af of er niet beter een bewindspersoon voor de Belastingdienst kan komen, en een staatssecretaris voor belastingbeleid. Het kabinet moet er daarnaast voor zorgen dat duidelijk wordt wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld de Belastingtelefoon en de ICT-problemen.

Volgens de Kamer is het maar de vraag of de Belastingdienst - waar 30.000 ambtenaren werken - de reorganisatie wel aankan. Kamerleden willen overigens ook dat Hoekstra betrokken blijft bij de Belastingdienst. Hij heeft immers de reorganisatie ingezet, dus zou het goed zijn als hij er ook verantwoordelijk voor blijft.

"Absoluut, vanzelfsprekend", zei Hoekstra op de vraag of hij en Rutte bij de kwestie betrokken blijven. Hij is zich de afgelopen maanden naar eigen zeggen "steeds intensiever" met de kwestie gaan bemoeien, ook nog voor het vertrek van staatssecretaris Menno Snel. De afgelopen weken - sinds het aftreden van Snel - heeft hij het grootste deel van zijn tijd op het ministerie besteed aan het toeslagendossier, zegt Hoekstra.

Meer uit Politiek

Kabinet kijkt 'welwillend' naar mogelijke NAVO-missie Groenland

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.

8 uur geleden
D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.

14 uur geleden
Van Weel bezorgd over 'dappere' demonstranten in Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.

17 uur geleden
Kabinet wil boete voor bedrijf dat minderjarige alcohol bezorgt

DEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.

17 uur geleden
Hermans: zorgelijk dat VS klimaatverdrag verlaten, rest gaat door

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.

20 uur geleden
Aantal NSC-leden daalt na verkiezingsnederlaag van 8000 naar 3000

DEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.

1 dag geleden
Jetten: samenstelling coalitie hoofdmoot gesprekken in Hilversum

HILVERSUM (ANP) - De samenstelling van de coalitie is de "hoofdmoot" van de gesprekken tussen D66, CDA, VVD en informateur Rianne Letschert op landgoed De Zwaluwenberg in Hilversum, zei D66-leider Rob Jetten bij binnenkomst. Daar spreken de partijleiders en de informateur donderdag en vrijdag met elkaar. Jetten toont nog steeds weinig enthousiasme over het idee om JA21 daarbij te betrekken.

1 dag geleden