Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer debatteert over werkcultuur media na onthullingen DWDD

Kamer debatteert over werkcultuur media na onthullingen DWDD

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden willen tijdens het mediadebat maandag de soms onveilige werksfeer in de media ter discussie stellen nu die zo aan het oppervlak is gekomen na onthullingen over DWDD. In publicaties van de Volkskrant op basis van tientallen gesprekken ontstaat het beeld van een angstcultuur bij deze zeer succesvolle voormalige talkshow. Dat is aanleiding voor parlementariƫrs om in het debat met staatssecretaris Gunay Uslu (Media) de arbeidsomstandigheden en vaak onzekere contracten in de media ter discussie te stellen.

"Wurgcontracten en kortlopende contracten maken journalisten en mensen die in de media werken kwetsbaar", zegt Sjoerd Sjoerdsma van D66, die dit een van de belangrijkste onderwerpen vindt om maandag over te debatteren. Ook voor Peter Kwint (SP) is de kwestie-DWDD de "directe aanleiding" om het hier over te hebben. Hij wil het ook over topinkomens hebben. Matthijs van Nieuwkerk was tot zijn recente vertrek bij BNNVARA een van de bestbetaalde presentatoren bij de publieke omroep.

Lucille Werner (CDA) heeft recentelijk Kamervragen gesteld aan Uslu en noemt de onthullingen over DWDD daarin "schrijnend en ontluisterend". Ook de voormalige presentatrice bij de TROS legt het verband met kortlopende en onzekere contracten, "waardoor het nog ingewikkelder is om eventuele misstanden aan de kaak te stellen". Volgens Werner is er bij de NPO sprake van een "ratrace waarin alles draait om kortetermijnsucces op basis van kijkcijfers, marktaandelen en streefgetallen."

Sjoerdsma wil het ook gaan hebben over de veiligheid van journalisten. Volgens de D66'er is het "gevaarlijker dan ooit" om journalist te zijn. Daar wil het Kamerlid een aantal voorstellen voor doen. Verder wil Lisa Westerveld van GroenLinks debatteren over het toegankelijk houden van regionale omroepen en de toekomst van de publieke omroep.

Meer uit Politiek

Bontenbal brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft rond 08.00 uur zijn stem uitgebracht in Rotterdam. Dit deed hij in de Johanneskerk in de wijk Lombardijen.

22 minuten geleden
Klaver kort in Rotterdam, waar GL-PvdA Leefbaar wil verslaan

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."

20 uur geleden
Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

1 dag geleden
Van Veldhoven: EU kijkt naar voor- en nadelen prijsplafond

BRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."

1 dag geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

1 dag geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 dag geleden
Letschert spreekt met studentenrabbijn over veiligheidszorgen

LEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.

1 dag geleden