Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer bezorgd over ophalen IS-gangers uit Syrië

Kamer bezorgd over ophalen IS-gangers uit Syrië

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer wordt bezorgd gereageerd op berichten dat een Nederlandse delegatie in Koerdisch gebied in Syrië is, om daar een of meerdere aanhangers van Islamitische Staat op te halen. De berichten doken vrijdagavond op in Koerdische media, op zaterdag maakten ook Nederlandse verslaggevers in het gebied zoals Harald Doornbos en Ana van Es er melding van.

Volgens Doornbos en Van Es gaat het om een vrouw en twee kinderen. De Partij voor de Vrijheid van Geert Wilders en Forum voor Democratie willen een debat met demissionair ministers Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) en Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken). De ministeries hebben nog niet gereageerd op de berichtgeving.

"Als dit waar is hebben Kaag en Grapperhaus een groot politiek probleem", twittert Wilders. "Het is onacceptabel en onaanvaardbaar dat we de islamitische vijand van ISIS hierheen halen. Die terreurvrouwen hebben hun recht verspeeld ooit nog voet op Nederlandse bodem te zetten!"

Zorgwekkende ontwikkeling

"Los van het feit dat dit schandalig is valt hiermee ook het argument van het kabinet weg dat we geen Nederlandse delegatie naar Syrië zouden kunnen sturen om de terugkeer van Syriërs te regelen", vindt FVD-voorman Thierry Baudet.

Ingrid Michon van de VVD vindt het een "zeer zorgwekkende ontwikkeling. Als dit waar is, dan gaat dat in tegen de wens van de Tweede Kamer en eerdere uitspraken van de rechter. Ik wil zo snel mogelijk duidelijkheid van het kabinet hebben".

Veiligheid

Niet alle partijen reageren negatief. D66-Kamerlid Hanneke van der Werf vindt het "goed voor de veiligheid van Nederland: deze IS-vrouwen hierheen halen, berechten en voorkomen dat ze van de radar verdwijnen. Niet in het minst voor hun kinderen die onder erbarmelijke omstandigheden leven en door IS geronseld worden".

Mirjam Bikker van de ChristenUnie reageert terughoudend, maar zegt wel dat het voor haar "cruciaal" is dat "Nederland zich moet inspannen voor berechting van IS-strijders, dus ook de vrouwen. Hoe dan ook moet het recht zijn loop hebben. En voor deze kinderen is goede zorg onder overheidstoezicht nodig".

Meer uit Binnenland

Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp opgelopen tot 1635

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.

1 uur geleden
Dit jaar al 10.631 incidenten met nepagenten

DEN HAAG (ANP) - Tot en met oktober van dit jaar zijn er 10.631 incidenten met nepagenten geregistreerd, meldt de politie. In heel 2024 ging het om 8329 incidenten.

4 uur geleden
Verdachten van illegale medicijnenhandel blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.

5 uur geleden
OM: 49 sterfgevallen hebben mogelijk link met Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.

6 uur geleden
Armeense Mikael en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven

AMSTERDAM (ANP) - De Armeense Mikael (13) en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven. Dat melden de advocaten van het tweetal. Zij zeggen blij te zijn dat hiermee een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid. "Mikael en zijn moeder zijn dolblij en opgelucht dat zij eindelijk verder kunnen met hun leven, en dankbaar voor de steun die zoveel mensen aan hen hebben gegeven", aldus de advocaten.

6 uur geleden
OM: mogelijk 27 sterfgevallen door illegale medicijnenwebsite

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.

6 uur geleden
Tot nu toe 1371 meldingen van aardbevingsschade na beving Zeerijp

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in en rond Zeerijp van afgelopen vrijdag is opgelopen tot 1371, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in de Groningse plaats was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.

7 uur geleden