Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamer bezorgd over ophalen IS-gangers uit Syrië

Kamer bezorgd over ophalen IS-gangers uit Syrië

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer wordt bezorgd gereageerd op berichten dat een Nederlandse delegatie in Koerdisch gebied in Syrië is, om daar een of meerdere aanhangers van Islamitische Staat op te halen. De berichten doken vrijdagavond op in Koerdische media, op zaterdag maakten ook Nederlandse verslaggevers in het gebied zoals Harald Doornbos en Ana van Es er melding van.

Volgens Doornbos en Van Es gaat het om een vrouw en twee kinderen. De Partij voor de Vrijheid van Geert Wilders en Forum voor Democratie willen een debat met demissionair ministers Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) en Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken). De ministeries hebben nog niet gereageerd op de berichtgeving.

"Als dit waar is hebben Kaag en Grapperhaus een groot politiek probleem", twittert Wilders. "Het is onacceptabel en onaanvaardbaar dat we de islamitische vijand van ISIS hierheen halen. Die terreurvrouwen hebben hun recht verspeeld ooit nog voet op Nederlandse bodem te zetten!"

Zorgwekkende ontwikkeling

"Los van het feit dat dit schandalig is valt hiermee ook het argument van het kabinet weg dat we geen Nederlandse delegatie naar Syrië zouden kunnen sturen om de terugkeer van Syriërs te regelen", vindt FVD-voorman Thierry Baudet.

Ingrid Michon van de VVD vindt het een "zeer zorgwekkende ontwikkeling. Als dit waar is, dan gaat dat in tegen de wens van de Tweede Kamer en eerdere uitspraken van de rechter. Ik wil zo snel mogelijk duidelijkheid van het kabinet hebben".

Veiligheid

Niet alle partijen reageren negatief. D66-Kamerlid Hanneke van der Werf vindt het "goed voor de veiligheid van Nederland: deze IS-vrouwen hierheen halen, berechten en voorkomen dat ze van de radar verdwijnen. Niet in het minst voor hun kinderen die onder erbarmelijke omstandigheden leven en door IS geronseld worden".

Mirjam Bikker van de ChristenUnie reageert terughoudend, maar zegt wel dat het voor haar "cruciaal" is dat "Nederland zich moet inspannen voor berechting van IS-strijders, dus ook de vrouwen. Hoe dan ook moet het recht zijn loop hebben. En voor deze kinderen is goede zorg onder overheidstoezicht nodig".

Meer uit Binnenland

Problemen in zorg door handhaving wet schijnzelfstandigheid

NIEUWEGEIN (ANP) - Dat de Belastingdienst sinds begin dit jaar de wet tegen schijnzelfstandigheid weer handhaaft, leidt tot problemen in de zorg. Dat meldt beroepsorganisatie NU'91 op basis van een peiling onder duizend zorgmedewerkers. Zo ontstaan er gaten in roosters, een hogere werkdruk en een personeelstekort.

7 minuten geleden
Spoedoverleg over Oekraïneplan VS in Parijs begonnen

PARIJS (ANP) - De regeringsleiders van een aantal Europese landen, onder wie minister-president Dick Schoof, zijn in Parijs begonnen aan een spoedoverleg over de Amerikaanse plannen voor vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. Ook secretaris-generaal Mark Rutte van de NAVO is aanwezig, net als EU-kopstukken als Ursula von der Leyen en António Costa.

2 uur geleden
Indringer Kamer verdacht van voorbereiding terroristische moord

DEN HAAG (ANP) - De gewapende man die donderdag het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong is een 18-jarige man uit Nijmegen. Hij wordt verdacht van bedreiging van een medewerker van de Tweede Kamer en voorbereiding van moord met terroristisch oogmerk.

2 uur geleden
Amsterdam-Rijnkanaal weer vrij voor scheepvaart

DIEMEN (ANP) - Het scheepvaartverkeer op het Amsterdam-Rijnkanaal is even voor 16.00 uur hervat, meldt Rijkswaterstaat. Sinds maandagochtend was een deel van het kanaal bij Diemen gestremd omdat er hoogspanningskabels in het water lagen. Dat kwam doordat een schip met daarop een te hoge kraan tegen de kabels was gevaren.

2 uur geleden
Man die gewapend Kamergebouw binnendrong blijft in de cel

DEN HAAG (ANP) - Een rechter-commissaris heeft het voorarrest verlengd van de man die donderdag met een steekwapen het gebouw van de Tweede Kamer was binnengedrongen. Hij blijft veertien dagen langer in de cel, meldt het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Heinen blijft erbij: investeren in defensie is aan EU-landen zelf

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) blijft erbij dat EU-lidstaten zelf ruimte op hun begroting moeten vinden om meer te investeren in defensie. Dat heeft hij gezegd bij aankomst in Brussel voor overleg met zijn ambtgenoten uit andere eurolanden.

3 uur geleden
COA: meer opvangplek nodig bij verbod op voorrang statushouders

DEN HAAG (ANP) - Als asielzoekers met een verblijfsvergunning straks geen voorrang meer mogen krijgen voor een huurwoning, zal het aantal statushouders dat wacht op woonruimte verder toenemen. Daardoor zullen nog meer (nood)opvanglocaties nodig zijn, stelt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in een eerste reactie op een wetsvoorstel. Het betekent ook dat mensen "langer in de wachtstand staan om volledig deel te nemen aan de samenleving".

3 uur geleden