Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kamala Harris noemt Nasrallah terrorist met bloed aan handen

Kamala Harris noemt Nasrallah terrorist met bloed aan handen

WASHINGTON (ANP) - In navolging van de Amerikaanse president Joe Biden heeft ook Kamala Harris, die hem in november hoopt op te volgen, laten blijken niet rouwig te zijn om de dood van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah. "Hij was een terrorist met Amerikaans bloed aan zijn handen. Zijn leiderschap van Hezbollah heeft het Midden-Oosten in de loop der jaren gedestabiliseerd en geleid tot de dood van talloze onschuldige mensen in Libanon, Israël, Syrië en elders in de wereld. Vandaag hebben de slachtoffers van Hezbollah enige mate van gerechtigheid gekregen".

Harris benadrukte dat ze zich vastberaden zal blijven opstellen ten faveure van de veiligheid van Israël en van het recht op verdediging tegen Iran en door Iran gesteunde terroristische groeperingen zoals Hezbollah, Hamas en de Houthi's. "President Biden en ik willen niet dat het conflict in het Midden-Oosten escaleert tot een bredere, regionale oorlog. Diplomatie blijft de beste weg ter bescherming van burgers en naar blijvende stabiliteit in de regio".

Meer uit Buitenland

Duitsland: hulp aan Gaza te weinig, te laat en te langzaam

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering vindt dat de hulpgoederen die nu Gaza binnenkomen lang niet toereikend zijn. "Dit is veel te weinig, te laat en te langzaam", aldus een woordvoerder. Duitsland vindt dat er meer vaart gemaakt moet worden.

5 minuten geleden
Trump meldt voltooiing gevangenenruil tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat Oekraïne en Rusland "net een grote gevangenenruil hebben voltooid" en dat die "binnenkort van kracht zal worden". Het is niet duidelijk wat hij daar precies mee bedoelt.

6 minuten geleden
Bijna 300 werkers vast in Zuid-Afrikaanse goudmijn

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Door problemen met een van de schachten van een goudmijn nabij Johannesburg, zitten 289 mijnwerkers ondergronds vast. Het mijnbouwbedrijf Sibanye zegt dat ze allemaal veilig zijn en dat gewerkt wordt aan een plan om ze naar boven te halen.

2 uur geleden
Burgerbescherming meldt doden en tientallen gewonden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Gaza hebben sinds middernacht (lokale tijd) aan zestien mensen het leven gekost, meldt de burgerbescherming vrijdag. De aanvallen vonden plaats in meerdere gebieden, meldt Mohammed al-Mughayyir van de instantie aan persbureau AFP.

3 uur geleden
Dodental door overstromingen in Australië loopt op

SYDNEY (ANP/DPA) - Het dodental van de overstromingen in het zuidoosten van Australië is opgelopen naar minstens vier. De kust van de staat New South Wales is getroffen door hevige stortregens. Die nemen vrijdag naar verwachting af, maar het overstromingsgevaar is nog niet geweken.

8 uur geleden
Amnesty: geweld tegen vrouwelijke demonstranten in Georgië

LONDEN (ANP) - Sinds de pro-Europese en anti-regeringsprotesten in 2024 gebruikt de Georgische politie steeds vaker gendergerelateerd geweld tegen vrouwelijke demonstranten. Dat concludeert Amnesty International vrijdag in een nieuw onderzoek.

8 uur geleden
Schutter Joods Museum in Washington aangeklaagd voor moord

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De 31-jarige man die ervan wordt verdacht vandaag een jong stel te hebben doodgeschoten bij het Capital Jewish Museum in Washington, wordt aangeklaagd voor moord. Er wordt onderzocht of hij werd gemotiveerd door haat en terrorisme. Dat zei waarnemend openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdagavond.

8 uur geleden