Kamala Harris en Oprah Winfrey samen op livestreamevenement
DETROIT (ANP) - Presidentskandidaat Kamala Harris verscheen donderdag samen met Oprah Winfrey tijdens een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Michigan. Het gesprek tussen Harris en Winfrey werd live online gestreamd vanuit de plaats Farmington Hills.
Op het evenement, dat twee uur duurde, waren vertegenwoordigers aanwezig van de tientallen groepen die zich rond Harris hebben verenigd sinds ze Democratisch presidentskandidaat werd.
Winfrey had het evenement georganiseerd in samenwerking met Win With Black Women. Dit was de eerste groep die tienduizenden mensen naar een online inzamelingsactie voor Harris trok toen bekend werd dat ze meedeed aan de race om het presidentschap. Win With Black Women haalde binnen drie uur 1,5 miljoen dollar (ruim 1,3 miljoen euro) op.
Behalve de mensen in de zaal en de gouverneur van Michigan waren ook de beroemdheden Chris Rock, Jennifer Lopez, Tracee Ellis Ross, Julia Roberts, Meryl Streep en Ben Stiller via beeldschermen aanwezig.
Winfrey zei dat ze de virtuele bijeenkomst wilde gebruiken om mensen te motiveren naar de stembus te gaan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
5 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
6 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
11 uur geleden