Kamala Harris en Oprah Winfrey samen op livestreamevenement
DETROIT (ANP) - Presidentskandidaat Kamala Harris verscheen donderdag samen met Oprah Winfrey tijdens een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Michigan. Het gesprek tussen Harris en Winfrey werd live online gestreamd vanuit de plaats Farmington Hills.
Op het evenement, dat twee uur duurde, waren vertegenwoordigers aanwezig van de tientallen groepen die zich rond Harris hebben verenigd sinds ze Democratisch presidentskandidaat werd.
Winfrey had het evenement georganiseerd in samenwerking met Win With Black Women. Dit was de eerste groep die tienduizenden mensen naar een online inzamelingsactie voor Harris trok toen bekend werd dat ze meedeed aan de race om het presidentschap. Win With Black Women haalde binnen drie uur 1,5 miljoen dollar (ruim 1,3 miljoen euro) op.
Behalve de mensen in de zaal en de gouverneur van Michigan waren ook de beroemdheden Chris Rock, Jennifer Lopez, Tracee Ellis Ross, Julia Roberts, Meryl Streep en Ben Stiller via beeldschermen aanwezig.
Winfrey zei dat ze de virtuele bijeenkomst wilde gebruiken om mensen te motiveren naar de stembus te gaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
42 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
43 minuten geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
9 uur geleden