Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet wil met terugwerkende kracht van investeringsregeling af

Kabinet wil met terugwerkende kracht van investeringsregeling af

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de veelbesproken BIK-regeling, waarmee investeringen door bedrijven gestimuleerd werden, intrekken. De Europese Commissie heeft tijdens een "informeel overleg" gewaarschuwd dat de regeling aangemerkt zou kunnen worden als ongeoorloofde staatssteun, meldt het ministerie van Financiën. In plaats daarvan wil het kabinet nu de premies voor het Algemeen werkloosheidsfonds verlagen, zodat er alsnog meer ruimte komt om te investeren.

De Baangerelateerde Investeringskorting (BIK) werd ingevoerd voor 2021 en 2022, maar wordt met terugwerkende kracht tot begin dit jaar ingetrokken, als het aan het kabinet ligt. De wet moet daarvoor gewijzigd worden, dus de Tweede en Eerste Kamer moeten daarmee akkoord gaan. Het lijkt er niet op dat dat een probleem zal worden, aangezien de regeling in het parlement veel tegenstanders kent. Vooral de VVD was er een groot voorstander van.

Eind februari stelden de coalitiepartijen CDA, D66 en ChristenUnie nog voor om de BIK-regeling af te schaffen en zo de bevriezing van de huren in de sociale sector te betalen. De regeling kost 2 miljard euro per jaar.

Het kabinet is nu van plan om het bedrag volledig te besteden aan de verlaging van de premiebetalingen aan het werkloosheidsfonds en dus niet om de kosten van de bevriezing van de huren te dekken. Wat er gebeurt met de twee 2 miljard euro die gereserveerd is voor 2022, zal volgens het ministerie waarschijnlijk beslist worden tijdens de formatie van het nieuwe kabinet. De wet wordt "zo snel mogelijk" naar de Kamer gestuurd.

Meer uit Financieel

KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

1 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

1 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

1 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

2 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

3 uur geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

4 uur geleden
Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

5 uur geleden