Kabinet verlengt pakket coronasteun voor cultuursector
DEN HAAG (ANP) - Ook in het derde kwartaal van dit jaar kan de cultuursector rekenen op coronasteun. Demissionair minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs en Cultuur) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het kabinet het steunpakket verlengt en hier in totaal ruim 147 miljoen euro voor uittrekt.
Van het geld gaat 25 miljoen euro direct naar makers en voor lokale en regionale cultuur is 51,5 miljoen euro beschikbaar. Instellingen in de zogeheten 'basisinfrastructuur', zoals het Groninger Museum of festival Oerol, en instellingen met subsidies via de Erfgoed of rijkscultuurfondsen krijgen 45 miljoen euro. Omdat die al subsidie krijgen, hoeven ze geen extra aanvraag in te dienen maar krijgen ze het geld in juli dit jaar automatisch.
Het eerdere steunpakket, ter waarde van 414 miljoen euro, liep van 1 januari tot en met 30 juni van dit jaar. Inmiddels is ruim 2 miljard euro naar kunst en cultuur gegaan om de coronaschade in de sector te beperken. Dit is nog zonder de inkomenssteun voor zelfstandigen, de Tozo, meegerekend.
Van Engelshoven schrijft dat de eerdere steunpakketten cultuurinstellingen hebben geholpen om "een moeilijke periode door te komen". Sinds afgelopen zaterdag zijn ook musea, bioscopen en theaters weer onder voorwaarden open. Nu de coronacijfers weer de goede kant op gaan, kan men zich weer "verheugen op alle schoonheid en verwondering" die cultuur te bieden heeft, aldus de minister.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een deel van het winkelgebied in het centrum van Den Haag is donderdag afgesloten geweest na een gaslek. Niemand is gewond geraakt door het vrijgekomen gas, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een politieauto is donderdagmiddag op de Schiedamsedijk in Rotterdam tegen een fietser aangereden. De politie was op weg naar een melding. De 63-jarige fietser is door de botsing ernstig gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheidsdiensten hebben wel onderzoek gedaan naar mensen die kritiek hadden op het coronabeleid, maar niet puur vanwege die kritiek. Dat meldt de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) na een onderzoek op verzoek van de parlementaire enquêtecommissie van Tweede Kamerleden die zich buigt over de coronacrisis.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij meerdere rechtbanken worden vrijdag verdachten voorgeleid die zijn aangehouden voor het verspreiden van extremistische propaganda van terreurorganisatie IS. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze ervan dat ze met TikTok-posts anderen wilden aansporen tot het plegen van terroristische misdrijven.
53 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In het strafrechtelijk onderzoek naar misstanden in een gezinshuis in de Groningse gemeente Westerkwartier is vorige week een 54-jarige vrouw aangehouden. Zij is gehoord over haar mogelijke betrokkenheid en mocht daarna weer naar huis. De vrouw blijft verdachte, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een klein deel van het centrum in Den Haag is donderdag afgesloten nadat een gaslek was ontdekt in de kelder van de HEMA. Het gaat om de Gedempte Gracht en een deel van de Grote Marktstraat. De veiligheidsregio meldde eerder al dat de Bijenkorf en de HEMA zijn ontruimd.
2 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof voelt "een tikje weemoed" bij zijn laatste EU-evenement. Hij is donderdag op het Vlaamse kasteel Alden Biesen voor een heidag en overleg met de andere EU-leiders over de economie.
2 uur geleden