Kabinet trekt 20 miljoen euro uit voor vluchtelingen Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 20 miljoen euro uit voor hulp aan vluchtelingen uit Oekraïne, meldt minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking). Het geld is bedoeld voor voedsel, water en medische zorg. Vooral richting Polen is inmiddels een grote vluchtelingenstroom op gang gekomen.
"Nederland gaat naast de Oekraïners staan in deze donkere tijden", aldus Schreinemacher. "We helpen waar we kunnen."
Het geld gaat naar de Verenigde Naties, die ook andere landen oproept om hulp te bieden aan vluchtelingen uit Oekraïne. Verder heeft Nederland zaterdag al dekens, slaapzakken en tenten naar Moldavië gestuurd, een buurland van Oekraïne. Ook daar gaan vluchtelingen naartoe. Met de spullen kunnen ongeveer zevenduizend mensen geholpen worden, aldus het ministerie.
Zaterdag werd bekend dat Nederland vijftig raketwerpers met vierhonderd bijbehorende raketten van Duitse makelij naar Oekraïne stuurt. Het gaat om Panzerfaust 3-raketten: antitankwapens die vanaf de schouder worden afgevuurd. Ook gaan er tweehonderd Stinger-luchtdoelraketten naar Oekraïne. Eerder had het Nederlandse kabinet al ingestemd met het leveren van scherpschuttersgeweren, scherfvesten, helmen en radars.
Meer uit Binnenland
ROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Informatie over de inzet van de brandweer en mogelijke gevolgen voor omwonenden kon de brandweer nog niet geven.
13 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Aanbieders van riviercruises moeten reizen annuleren of aanpassen door de lage waterstanden. Vooral vaartochten naar Duitsland worden niet of in een andere vorm uitgevoerd.
48 minuten geledenBREDA (ANP) - De uitlatingen van Sophie Straat tijdens festival Best Kept Secret zijn niet strafbaar. Die conclusie trekt het Openbaar Ministerie Zeeland-West-Brabant. De zangeres kwam in opspraak nadat zij tijdens haar optreden in juni witte mannen opriep naar achteren te gaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afgelopen weekend hebben opnieuw vele tientallen mensen melding gemaakt van discriminatie rondom evenementen van WorldPride in Amsterdam. Ook vorig weekend, tijdens de start van WorldPride, was dat het geval. De cijfers laten volgens organisatie RITA zien dat veel lhbt+'ers zich nog altijd onveilig voelen in de openbare ruimte. "Het gaat niet zozeer om de cijfers. Dit is een signaal dat er iets moet veranderen", zegt een woordvoerder.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - In natuurgebied De Rosmolen woedt een "zeer grote brand", aldus veiligheidsregio Limburg-Noord. De brandweer is bezig de brand te bestrijden met "zeer veel mensen en voertuigen".
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft maandag de 30-jarige Corné H. conform de eis van het Openbaar Ministerie veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf voor de gijzeling van medewerkers van de penitentiaire inrichting (PI) in Vught.
2 uur geleden