Kabinet stopt 150 miljoen euro extra in huizenisolatie
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om huizen beter te isoleren. Het geld gaat naar de gemeenten die moeten zorgen dat het bij de burgers terechtkomt, zei demissionair minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) na de ministerraad.
Het is een van de maatregelen die het kabinet neemt omdat de energieprijzen zo hard stijgen. Het geld is bedoeld om "relatief eenvoudige maatregelen" te nemen om huizen te isoleren, aldus de bewindsvrouw. Vooral mensen met een laag inkomen in slecht geïsoleerde huizen moeten ervan profiteren.
Het geld wordt snel overgemaakt naar gemeenten, die gaan zorgen voor de uitvoering. Ollongren denkt dat zaken als tochtstrippen hiermee kunnen worden bekostigd of displays waarop je kunt zien hoeveel energie er wordt verbruikt. "Bijna iedereen kan beter isoleren", aldus de minister.
Meer uit Binnenland
MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
1 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
14 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
18 uur geleden