Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet steekt miljoenen in economische veiligheid en start-ups

Kabinet steekt miljoenen in economische veiligheid en start-ups

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet investeert onder meer in het "versterken van economische veiligheid" en in Nederlandse start-ups, zo blijkt tijdens Prinsjesdag uit de begroting van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK). Eerder lekte al uit dat een noodfonds wordt verlengd, waarmee mensen die moeite hebben hun energierekening te betalen worden geholpen.

Het versterken van de economische veiligheid komt neer op een budget dat erop gericht is "sensitieve technologieën, innovaties en daaraan gekoppelde ondernemingen en vitale aanbieders in Nederland te houden". Hiervoor wordt 100 miljoen euro uitgetrokken. Het geld wordt onder meer aangewend om te voorkomen dat "ongewenste partijen zeggenschap of invloed verwerven".

Ook 100 miljoen euro gaat naar veelbelovende start-ups waarvan verwacht wordt dat ze groter kunnen worden. Nederlandse innovatieve bedrijven hebben vaak moeite om genoeg investeringen te regelen en door te groeien naar een nieuwe fase. Het gaat om extra geld, aldus het ministerie, dat beschikbaar komt via een Europees investeringsfonds. Het bedrijfsleven kan voor financiering ook een beroep blijven doen op het Nationaal Groeifonds, een pot van 20 miljard euro.

Onderzoek en innovatie

Ook komt er een "incidentele en structurele" verhoging van de Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO), een regeling waarmee bedrijven steun krijgen voor onderzoek en innovatie.

Hoewel het prijsplafond voor energie en de tijdelijke regeling voor blokaansluitingen eind dit jaar aflopen, wordt het zogenoemde Tijdelijke Noodfonds Energie verlengd. Dat werd afgelopen vrijdag al duidelijk, toen de miljoenennota uitlekte. Daaruit bleek dat er meer steun komt voor de laagste inkomens, ook via onder meer extra huurtoeslag en kindgebonden budget. Het gaat om een pakket van in totaal 2 miljard euro.

Meer uit Politiek

Van den Brink noemt geweldsoproep Markuszower onbegrijpelijk

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."

10 uur geleden
Van Weel keurt geweldsoproep Markuszower 'hard af'

DEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".

19 uur geleden
Markuszower: had me beter, scherper en gepaster moeten uitspreken

HILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.

20 uur geleden
VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

2 dagen geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

2 dagen geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

2 dagen geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

2 dagen geleden