Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet positief over aanvullend verzoek militaire hulp Oekraïne

Kabinet positief over aanvullend verzoek militaire hulp Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne heeft een aanvullend verzoek gedaan voor militaire hulp. Nederland staat daar positief tegenover, zegt minister Kajsa Ollongren van Defensie. Het gaat om helmen en scherfvesten, zei ze. "We leveren wat we kunnen."

Het gaat niet om "heel veel" beschermmiddelen, zei de minister na spoedoverleg van het kabinet. "We zullen er alles aan doen om de spullen daar te krijgen." Eerder ging het kabinet al akkoord met het sturen van scherpschuttersgeweren, radarapparatuur, helmen en scherfvesten.

Ollongren sloot uit dat er Nederlandse militairen naar Oekraïne zelf gaan. De Nederlandse krijgsmacht heeft hooguit een rol in het afschrikken van militaire stappen vanuit Rusland in een van de NAVO-landen, zoals bijvoorbeeld de Baltische staten vrezen. Ze sprak van "een duidelijk signaal naar Poetin".

Inzet militairen

De gereedheid van de Nederlandse militairen wordt verhoogd, aldus Ollongren. De komende tijd zullen daardoor meer militairen en materieel op straat te zien zijn. Een mogelijke inzet wordt echter bepaald door de NAVO.

Het leger zal de komende tijd een reeks logistieke voorbereidingen treffen. Het gaat volgens de minister dan bijvoorbeeld om de verplaatsing van mensen en materieel of het gebruik van militaire vliegvelden. "Het zijn praktische zaken die geregeld moeten worden."

Meer uit Binnenland

Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

30 minuten geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

3 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

4 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

7 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

9 uur geleden
Eis 10 jaar cel en tbs voor online misbruik Filipijnse meisjes

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".

9 uur geleden