Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kabinet kocht liever te veel dan te weinig mondkapjes na tekort'

'Kabinet kocht liever te veel dan te weinig mondkapjes na tekort'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft aan het begin van de coronacrisis bewust veel meer persoonlijke beschermingsmiddelen ingekocht dan nodig. Er moest koste wat kost voorkomen worden dat zorgmedewerkers bijvoorbeeld zonder mondkapjes zouden komen zitten, zei minister Tamara van Ark (Medische Zorg en Sport) woensdag. "Ik zeg liever sorry voor een heleboel te veel dan dat we sorry hadden moeten zeggen voor een tekort."

Eerder op de dag verscheen een rapport van de Algemene Rekenkamer waarin gewezen werd op de overdreven grote voorraden. Er zou normaal gesproken genoeg voorraad aangehouden worden voor een halfjaar, maar momenteel ligt er voldoende voor zeker tien jaar in opslag, stelde de financieel controleur van het Rijk vast.

Er is zo ruim ingekocht omdat er eerder tekorten waren in de zorg. Herhaling daarvan moest voorkomen worden. Omdat het nog wel eens voorkwam dat leveringen vertraging opliepen of helemaal niet aankwamen, werd volgens Van Ark "alles op alles" gezet om "zoveel mogelijk" middelen naar Nederland te halen. Zo lang de prijzen die gevraagd werden binnen de perken bleven, de kwaliteit goed was en het aanbod van een levering "substantieel" genoeg was, werden alle beschikbare partijen opgekocht.

De spullen die nu liggen opgeslagen, kunnen waarschijnlijk niet allemaal op tijd worden gebruikt, bijvoorbeeld omdat er een houdbaarheidsdatum op zit. Van Ark zegt dat het kabinet voorraad probeert te verkopen, of weg te geven aan landen en organisaties die de artikelen hard nodig hebben.

Meer uit Binnenland

Schrijfster Yvonne Keuls overleden na kort ziekbed

DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.

1 uur geleden
Roetdeeltjes en brandresten bij nablussen brand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Code geel in Waddengebied voor maandagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.

3 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur zakt ook in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.

4 uur geleden
Tweede NL-Alert voor brand in leeg pand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Lokaal eerste vorst van najaar gemeten, meldt Buienradar

HILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.

7 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Zeerijp boven de duizend

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.

9 uur geleden