Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet kijkt naar vergoeding vaste lasten van kleine ondernemers

Kabinet kijkt naar vergoeding vaste lasten van kleine ondernemers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil met "een open blik" kijken om ook voor kleine ondernemers de vaste lasten te vergoeden, zegt minister Bas van 't Wout (Economische Zaken) in debat met de Tweede Kamer. Partijen als de PvdA vroegen het kabinet de regeling die er voor ondernemers is te verruimen. De bewindsman vindt dat in principe een goed idee, maar waarschuwt wel voor mogelijke obstakels.

Het kabinet heeft het minimumbedrag al verlaagd dat ondernemers per kwartaal aan vaste lasten, zoals huur en de energierekening, moeten betalen om in aanmerking te komen voor de subsidie. Eerst was deze subsidieregeling alleen voor bedrijven met zeker 3000 euro aan vaste lasten, dit is nu verlaagd naar 2000 euro per drie maanden. Partijen als de PvdA en D66 denken dat een ondergrens van 1500 euro ervoor kan zorgen dat ook kleinere ondernemers, zoals de buurtwinkel en de nagelsalon, meer steun kunnen krijgen.

Van 't Wout wil kijken of het mogelijk is om de regeling voor deze groep te verruimen. Maar beloven doet hij nog niets, omdat hij eerst wil kijken of het wel kan en of dit niet onbedoeld voor vervelende situaties zorgt voor andere bedrijven. "Het is allemaal vervelende techniek. Ik wil even uitzoeken: heeft het ergens anders effecten die we niet zouden willen? Wat kost het? Dat moeten we ook weten", zegt de bewindsman.

Ook gaat hij navragen bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, de organisatie die de regeling uitvoert, of dit geen problemen oplevert. Van 't Wout waarschuwde in het debat al dat hij mogelijke problemen bij uitvoeringsorganisaties, die allerlei coronaregelingen moeten uitvoeren, serieus wil nemen. De loketten van de overheid zijn al flink overbelast, aldus de bewindsman, en het is onverstandig om daar nog eindeloos nieuwe regelingen aan toe te voegen of wijzigingen door te voeren.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

2 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

2 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

4 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

5 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

5 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

7 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

7 uur geleden