Kabinet denkt al aan terugdraaien aanstaande belastingwijziging
DEN HAAG (ANP) - Een wijziging in de belastingwetgeving, waardoor er door bedrijven minder winstbelasting hoeft te worden betaald, moet als het nodig is alweer worden teruggedraaid. Zeker als blijkt dat bedrijven zich massaal opsplitsen om van het lagere tarief te profiteren. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) in antwoorden op Kamervragen van PvdA en GroenLinks.
De Tweede Kamer stemde vorige maand in met een verhoging van de zogeheten schijfgrens. Tot en met dit jaar moeten bedrijven over de eerste 250.000 euro winst 15 procent vennootschapsbelasting betalen. Dat is vanaf volgend jaar 15 procent over de eerste 395.000 euro. Daarnaast gaat het hoge tarief van 25 naar 25,8 procent. Onder andere GroenLinks en de PvdA vrezen dat de wijziging belastingontduiking in de hand werkt, omdat bedrijven zichzelf opsplitsen en de winsten over verschillende bv's verdelen. Daarmee profiteren ze optimaal van de lagere schijf. Het in de hand werken van belastingontwijking zou botsen met de belofte van het huidige kabinet, dat juist de aanpak van belastingontwijking als speerpunt heeft.
Vijlbrief erkent in de beantwoording dat nu nog niet duidelijk is wat het effect van nieuwe maatregelen zal zijn. Daarover moet in de loop van volgend jaar meer bekend worden. Als blijkt dat de maatregel belastingontwijking in de hand werkt, ligt wat de staatssecretaris betreft het terugdraaien van de verhoging als optie op tafel. Ook zou gedacht kunnen worden aan extra maatregelen.
Vijlbrief benadrukt dat de maatregel niets afdoet aan de belofte van het huidige kabinet om belastingontwijking aan te pakken. Het eventueel terugdraaien van de maatregel is daarbij volgens hem aan een volgend kabinet.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
39 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een zeer drukke ochtendspits blijven op veel plaatsen in het land files staan. Rond 10.00 uur stond er woensdagochtend nog steeds zo'n 275 kilometer file op de grote wegen. "Dat is fors meer dan het gemiddelde op dit tijdstip (40 kilometer)", meldt Rijkswaterstaat.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.
3 uur geleden