Kabinet denkt al aan terugdraaien aanstaande belastingwijziging
DEN HAAG (ANP) - Een wijziging in de belastingwetgeving, waardoor er door bedrijven minder winstbelasting hoeft te worden betaald, moet als het nodig is alweer worden teruggedraaid. Zeker als blijkt dat bedrijven zich massaal opsplitsen om van het lagere tarief te profiteren. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Hans Vijlbrief (Financiën) in antwoorden op Kamervragen van PvdA en GroenLinks.
De Tweede Kamer stemde vorige maand in met een verhoging van de zogeheten schijfgrens. Tot en met dit jaar moeten bedrijven over de eerste 250.000 euro winst 15 procent vennootschapsbelasting betalen. Dat is vanaf volgend jaar 15 procent over de eerste 395.000 euro. Daarnaast gaat het hoge tarief van 25 naar 25,8 procent. Onder andere GroenLinks en de PvdA vrezen dat de wijziging belastingontduiking in de hand werkt, omdat bedrijven zichzelf opsplitsen en de winsten over verschillende bv's verdelen. Daarmee profiteren ze optimaal van de lagere schijf. Het in de hand werken van belastingontwijking zou botsen met de belofte van het huidige kabinet, dat juist de aanpak van belastingontwijking als speerpunt heeft.
Vijlbrief erkent in de beantwoording dat nu nog niet duidelijk is wat het effect van nieuwe maatregelen zal zijn. Daarover moet in de loop van volgend jaar meer bekend worden. Als blijkt dat de maatregel belastingontwijking in de hand werkt, ligt wat de staatssecretaris betreft het terugdraaien van de verhoging als optie op tafel. Ook zou gedacht kunnen worden aan extra maatregelen.
Vijlbrief benadrukt dat de maatregel niets afdoet aan de belofte van het huidige kabinet om belastingontwijking aan te pakken. Het eventueel terugdraaien van de maatregel is daarbij volgens hem aan een volgend kabinet.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
6 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.
13 uur geleden