Kabinet bespreekt openheid over beleggingen bewindslieden
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet bespreekt maandag in de ministerraad of bewindslieden meer openheid van zaken moeten geven over hun beleggingen. Dat zei staatssecretaris Vicky Maeijer (Volksgezondheid) voor aanvang van de vergadering, waar zij mede om die reden bij is. De PVV'er is een van de bewindspersonen met een aandelenportefeuille waar de Tweede Kamer vragen over heeft gesteld.
Staatssecretaris Folkert Idsinga trad anderhalve week geleden af nadat de Kamer had aangedrongen op meer informatie over de bedrijfsaandelen waarin hij privé belegde. Het stak hem dat ook de PVV zich bij die oproep aansloot, terwijl hij naar eigen zeggen alle regels had gevolgd. Na zijn aftreden gaf Idsinga alsnog openheid van zaken.
De Kamer wil nu ook van andere bewindslieden precies weten in welke bedrijven zij aandelen bezitten. De samenstelling van hun beleggingsportefeuille zou van invloed kunnen zijn op beslissingen die zij als minister of staatssecretaris nemen, is daarbij de gedachte. Maeijer zou zelf bereid zijn die openheid te geven. "Ik ben persoonlijk daar niet op tegen", zei zij.
Meer uit Binnenland
DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
39 minuten geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
4 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
10 uur geleden