Kabinet bespreekt openheid over beleggingen bewindslieden
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet bespreekt maandag in de ministerraad of bewindslieden meer openheid van zaken moeten geven over hun beleggingen. Dat zei staatssecretaris Vicky Maeijer (Volksgezondheid) voor aanvang van de vergadering, waar zij mede om die reden bij is. De PVV'er is een van de bewindspersonen met een aandelenportefeuille waar de Tweede Kamer vragen over heeft gesteld.
Staatssecretaris Folkert Idsinga trad anderhalve week geleden af nadat de Kamer had aangedrongen op meer informatie over de bedrijfsaandelen waarin hij privé belegde. Het stak hem dat ook de PVV zich bij die oproep aansloot, terwijl hij naar eigen zeggen alle regels had gevolgd. Na zijn aftreden gaf Idsinga alsnog openheid van zaken.
De Kamer wil nu ook van andere bewindslieden precies weten in welke bedrijven zij aandelen bezitten. De samenstelling van hun beleggingsportefeuille zou van invloed kunnen zijn op beslissingen die zij als minister of staatssecretaris nemen, is daarbij de gedachte. Maeijer zou zelf bereid zijn die openheid te geven. "Ik ben persoonlijk daar niet op tegen", zei zij.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
18 uur geleden