Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kabinet bespreekt openheid over beleggingen bewindslieden

Kabinet bespreekt openheid over beleggingen bewindslieden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet bespreekt maandag in de ministerraad of bewindslieden meer openheid van zaken moeten geven over hun beleggingen. Dat zei staatssecretaris Vicky Maeijer (Volksgezondheid) voor aanvang van de vergadering, waar zij mede om die reden bij is. De PVV'er is een van de bewindspersonen met een aandelenportefeuille waar de Tweede Kamer vragen over heeft gesteld.

Staatssecretaris Folkert Idsinga trad anderhalve week geleden af nadat de Kamer had aangedrongen op meer informatie over de bedrijfsaandelen waarin hij privé belegde. Het stak hem dat ook de PVV zich bij die oproep aansloot, terwijl hij naar eigen zeggen alle regels had gevolgd. Na zijn aftreden gaf Idsinga alsnog openheid van zaken.

De Kamer wil nu ook van andere bewindslieden precies weten in welke bedrijven zij aandelen bezitten. De samenstelling van hun beleggingsportefeuille zou van invloed kunnen zijn op beslissingen die zij als minister of staatssecretaris nemen, is daarbij de gedachte. Maeijer zou zelf bereid zijn die openheid te geven. "Ik ben persoonlijk daar niet op tegen", zei zij.

Meer uit Binnenland

Gemeente Breda roept op niet meer naar drukke binnenstad te komen

BREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.

2 uur geleden
Schade aan bovenleiding bij Utrecht groter dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.

3 uur geleden
NS overrompeld door troep carnavalsvierders: neem rommel mee

UTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.

3 uur geleden
Brabantse gemeenten: kleed je warm aan tijdens carnaval

BREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.

4 uur geleden
Reparatie bovenleiding bij Utrecht duurt langer dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.

6 uur geleden
Toezichthouder: versterking huizen Groningen moet sneller

DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.

7 uur geleden
Zondag code geel in hele land om sneeuw en gladheid

HOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.

9 uur geleden