
Kaag: Nederlandse delegatie sprak met vertegenwoordigers Taliban
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse delegatie heeft in Qatar gesproken met vertegenwoordigers van de Taliban, de nieuwe machthebbers in Afghanistan. Dat heeft minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Zaken bevestigd tijdens een persconferentie. De demissionaire bewindsvrouw zegt dat het om "een eerste ontmoeting op ambtelijk niveau" ging.
In Afghanistan zitten nog veel mensen vast die het land willen verlaten. Het gaat om Nederlanders, maar ook om Afghanen die de Nederlandse missie hebben geholpen of bijvoorbeeld Nederlandse journalisten en ontwikkelingsorganisaties hebben bijgestaan. Volgens Kaag is het lot van deze mensen besproken. Daarnaast was het ook een "verkennend gesprek om te achterhalen wat de positie van de Taliban is, anders dan gepresenteerd in openbare statements", zei Kaag. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om de behandeling van meisjes en vrouwen.
Kaag maakt een rondreis door de regio om te praten over de ontwikkelingen in Afghanistan. Inmiddels is ze in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Gerard T. (62) blijft nog maximaal een jaar in de cel. Dat heeft de rechtbank in Utrecht donderdag bepaald. T. staat bekend als de Utrechtse serieverkrachter.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kettlebells die bij de Action verkocht zijn, zijn mogelijk licht radioactief. Dit meldt de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS). De kettlebells kunnen worden teruggebracht naar de winkel.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meldplicht bij een vermoeden van huiselijk geweld is geen goed idee, vindt advies- en meldpunt Veilig Thuis. Een meerderheid van de partijen in de Tweede Kamer steunt een maatregelenpakket waar dit in staat.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De nasleep van de staking bij KLM op Schiphol woensdag lijkt mee te vallen. Enkele vluchten op de luchthaven lopen donderdag korte vertraging op door de staking van het grondpersoneel, meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Er zijn geen vluchten geannuleerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de regio Midden-Nederland begint maandag een pilot om snel aanvullend forensisch medisch onderzoek uit te voeren bij slachtoffers van een wurgpoging in huiselijkgeweldzaken. Hierdoor kan mogelijk beter en meer forensisch bewijs worden verzameld, meldt het Openbaar Ministerie, dat in deze pilot samenwerkt met de politie en het Landelijk Onderzoeks- en Expertisebureau FMO (LOEF).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 2,4 miljoen jongeren zijn lid van een openbare bibliotheek, het hoogste aantal ooit. Dat is bijna driekwart van die leeftijdsgroep, meldt de KB. De organisatie, die vroeger de Koninklijke Bibliotheek heette, zegt dat ook meer jongvolwassenen lid zijn geworden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgers moeten meer betrokken worden bij besluitvorming en het werk van de overheid om de democratie in Nederland te versterken, stelt de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Burgers moeten het idee hebben dat naar hen wordt geluisterd en dat ze iets in te brengen hebben. Tegelijkertijd moet de overheid niet altijd toegeven aan druk vanuit de samenleving.
12 uur geleden