Kaag bespreekt in Ankara situatie in Afghanistan
DEN HAAG (ANP) - In de Turkse hoofdstad Ankara bespreekt demissionair minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken) donderdag de mogelijkheden om de evacuatie uit Afghanistan weer op gang te krijgen. Een dag eerder sprak ze hierover al met haar ambtgenoten in Qatar en Pakistan.
Turkije speelt een belangrijke rol, want het land zou met de Taliban overleggen over het heropenen van de internationale luchthaven van Kabul. De regering in Ankara heeft eerder aangegeven bereid te zijn het vliegveld te beveiligen.
Woensdag werd bekend dat ook "een eerste ontmoeting op ambtelijk niveau" heeft plaatsgevonden tussen een Nederlandse delegatie en vertegenwoordigers van de Taliban.
In Kabul zijn honderden Nederlanders en Afghanen achtergebleven die naar Nederland willen. Al meer dan 13.000 Afghanen zouden bij Buitenlandse Zaken hebben aangegeven hierheen te willen komen. Het zou gaan om Afghanen die voor de Nederlandse militaire missies hebben gewerkt of bijvoorbeeld voor Nederlandse journalisten of ontwikkelingsorganisaties.
Het kabinet wil dat de evacuatie uit Afghanistan weer zo snel mogelijk wordt hervat. Kaag praat donderdag ook nog in Slovenië met haar Europese collega's van Buitenlandse Zaken. Ook daar is Afghanistan het toponderwerp van de agenda. Naast terughalen van evacués is het voorkomen van een nieuwe vluchtelingenstroom een hoofddoel van de EU.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".
10 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
13 uur geleden