Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kaag bespreekt in Ankara situatie in Afghanistan

Kaag bespreekt in Ankara situatie in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - In de Turkse hoofdstad Ankara bespreekt demissionair minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken) donderdag de mogelijkheden om de evacuatie uit Afghanistan weer op gang te krijgen. Een dag eerder sprak ze hierover al met haar ambtgenoten in Qatar en Pakistan.

Turkije speelt een belangrijke rol, want het land zou met de Taliban overleggen over het heropenen van de internationale luchthaven van Kabul. De regering in Ankara heeft eerder aangegeven bereid te zijn het vliegveld te beveiligen.

Woensdag werd bekend dat ook "een eerste ontmoeting op ambtelijk niveau" heeft plaatsgevonden tussen een Nederlandse delegatie en vertegenwoordigers van de Taliban.

In Kabul zijn honderden Nederlanders en Afghanen achtergebleven die naar Nederland willen. Al meer dan 13.000 Afghanen zouden bij Buitenlandse Zaken hebben aangegeven hierheen te willen komen. Het zou gaan om Afghanen die voor de Nederlandse militaire missies hebben gewerkt of bijvoorbeeld voor Nederlandse journalisten of ontwikkelingsorganisaties.

Het kabinet wil dat de evacuatie uit Afghanistan weer zo snel mogelijk wordt hervat. Kaag praat donderdag ook nog in Slovenië met haar Europese collega's van Buitenlandse Zaken. Ook daar is Afghanistan het toponderwerp van de agenda. Naast terughalen van evacués is het voorkomen van een nieuwe vluchtelingenstroom een hoofddoel van de EU.

Meer uit Binnenland

Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

2 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

5 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

5 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

5 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

6 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

6 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

6 uur geleden