Kaag bespreekt in Ankara situatie in Afghanistan
DEN HAAG (ANP) - In de Turkse hoofdstad Ankara bespreekt demissionair minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken) donderdag de mogelijkheden om de evacuatie uit Afghanistan weer op gang te krijgen. Een dag eerder sprak ze hierover al met haar ambtgenoten in Qatar en Pakistan.
Turkije speelt een belangrijke rol, want het land zou met de Taliban overleggen over het heropenen van de internationale luchthaven van Kabul. De regering in Ankara heeft eerder aangegeven bereid te zijn het vliegveld te beveiligen.
Woensdag werd bekend dat ook "een eerste ontmoeting op ambtelijk niveau" heeft plaatsgevonden tussen een Nederlandse delegatie en vertegenwoordigers van de Taliban.
In Kabul zijn honderden Nederlanders en Afghanen achtergebleven die naar Nederland willen. Al meer dan 13.000 Afghanen zouden bij Buitenlandse Zaken hebben aangegeven hierheen te willen komen. Het zou gaan om Afghanen die voor de Nederlandse militaire missies hebben gewerkt of bijvoorbeeld voor Nederlandse journalisten of ontwikkelingsorganisaties.
Het kabinet wil dat de evacuatie uit Afghanistan weer zo snel mogelijk wordt hervat. Kaag praat donderdag ook nog in Slovenië met haar Europese collega's van Buitenlandse Zaken. Ook daar is Afghanistan het toponderwerp van de agenda. Naast terughalen van evacués is het voorkomen van een nieuwe vluchtelingenstroom een hoofddoel van de EU.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
4 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
3 uur geleden