Kaag bespreekt in Ankara situatie in Afghanistan
DEN HAAG (ANP) - In de Turkse hoofdstad Ankara bespreekt demissionair minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Zaken) donderdag de mogelijkheden om de evacuatie uit Afghanistan weer op gang te krijgen. Een dag eerder sprak ze hierover al met haar ambtgenoten in Qatar en Pakistan.
Turkije speelt een belangrijke rol, want het land zou met de Taliban overleggen over het heropenen van de internationale luchthaven van Kabul. De regering in Ankara heeft eerder aangegeven bereid te zijn het vliegveld te beveiligen.
Woensdag werd bekend dat ook "een eerste ontmoeting op ambtelijk niveau" heeft plaatsgevonden tussen een Nederlandse delegatie en vertegenwoordigers van de Taliban.
In Kabul zijn honderden Nederlanders en Afghanen achtergebleven die naar Nederland willen. Al meer dan 13.000 Afghanen zouden bij Buitenlandse Zaken hebben aangegeven hierheen te willen komen. Het zou gaan om Afghanen die voor de Nederlandse militaire missies hebben gewerkt of bijvoorbeeld voor Nederlandse journalisten of ontwikkelingsorganisaties.
Het kabinet wil dat de evacuatie uit Afghanistan weer zo snel mogelijk wordt hervat. Kaag praat donderdag ook nog in Slovenië met haar Europese collega's van Buitenlandse Zaken. Ook daar is Afghanistan het toponderwerp van de agenda. Naast terughalen van evacués is het voorkomen van een nieuwe vluchtelingenstroom een hoofddoel van de EU.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
13 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
22 uur geleden