Juventus wint bij rentree De Ligt dankzij doelpunten Ronaldo
TURIJN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft zijn rentree bij Juventus gevierd met een overwinning. Dankzij twee doelpunten van Cristiano Ronaldo won de Italiaanse kampioen met 2-0 van Cagliari. De Ligt stond ruim 3 maanden aan de kant na een schouderoperatie.
De 21-jarige international van Oranje had tegen Cagliari een basisplaats en speelde direct weer de hele wedstrijd. Omdat de gelouterde Italiaanse verdedigers Giorgio Chiellini en Leonardo Bonucci door blessures ontbraken, vormde de oud-Ajacied het hart van de defensie met de Turk Merih Demiral. De Ligt liet zich al na amper 2 minuten gelden met een stevig blok, waarmee hij de bal veroverde.
Ronaldo scoorde vlak voor rust twee keer kort achter elkaar. De Portugees opende in de 38e minuut de score, nadat hij vanaf links het strafschopgebied in was gedribbeld. Even later tikte Ronaldo de 2-0 binnen uit een hoekschop die door Demiral was doorgekopt. De 35-jarige Portugees voerde zijn productie dit seizoen in de Serie A op naar acht doelpunten in vijf wedstrijden. In drie van die duels scoorde hij steeds twee keer.
Met 16 punten uit acht wedstrijden staat Juventus in de Italiaanse competitie op de tweede plek. Koploper AC Milan, dat 1 punt meer heeft, speelt zondagavond uit tegen Napoli. Voor De Ligt en zijn ploeggenoten staat dinsdag in de Champions League een thuiswedstrijd tegen Ferencváros op het programma.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
4 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
14 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
1 dag geleden