Juventus wint bij rentree De Ligt dankzij doelpunten Ronaldo
TURIJN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft zijn rentree bij Juventus gevierd met een overwinning. Dankzij twee doelpunten van Cristiano Ronaldo won de Italiaanse kampioen met 2-0 van Cagliari. De Ligt stond ruim 3 maanden aan de kant na een schouderoperatie.
De 21-jarige international van Oranje had tegen Cagliari een basisplaats en speelde direct weer de hele wedstrijd. Omdat de gelouterde Italiaanse verdedigers Giorgio Chiellini en Leonardo Bonucci door blessures ontbraken, vormde de oud-Ajacied het hart van de defensie met de Turk Merih Demiral. De Ligt liet zich al na amper 2 minuten gelden met een stevig blok, waarmee hij de bal veroverde.
Ronaldo scoorde vlak voor rust twee keer kort achter elkaar. De Portugees opende in de 38e minuut de score, nadat hij vanaf links het strafschopgebied in was gedribbeld. Even later tikte Ronaldo de 2-0 binnen uit een hoekschop die door Demiral was doorgekopt. De 35-jarige Portugees voerde zijn productie dit seizoen in de Serie A op naar acht doelpunten in vijf wedstrijden. In drie van die duels scoorde hij steeds twee keer.
Met 16 punten uit acht wedstrijden staat Juventus in de Italiaanse competitie op de tweede plek. Koploper AC Milan, dat 1 punt meer heeft, speelt zondagavond uit tegen Napoli. Voor De Ligt en zijn ploeggenoten staat dinsdag in de Champions League een thuiswedstrijd tegen Ferencváros op het programma.
Meer uit Voetbal
XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
4 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
17 uur geleden