Juventus wint bij rentree De Ligt dankzij doelpunten Ronaldo
TURIJN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft zijn rentree bij Juventus gevierd met een overwinning. Dankzij twee doelpunten van Cristiano Ronaldo won de Italiaanse kampioen met 2-0 van Cagliari. De Ligt stond ruim 3 maanden aan de kant na een schouderoperatie.
De 21-jarige international van Oranje had tegen Cagliari een basisplaats en speelde direct weer de hele wedstrijd. Omdat de gelouterde Italiaanse verdedigers Giorgio Chiellini en Leonardo Bonucci door blessures ontbraken, vormde de oud-Ajacied het hart van de defensie met de Turk Merih Demiral. De Ligt liet zich al na amper 2 minuten gelden met een stevig blok, waarmee hij de bal veroverde.
Ronaldo scoorde vlak voor rust twee keer kort achter elkaar. De Portugees opende in de 38e minuut de score, nadat hij vanaf links het strafschopgebied in was gedribbeld. Even later tikte Ronaldo de 2-0 binnen uit een hoekschop die door Demiral was doorgekopt. De 35-jarige Portugees voerde zijn productie dit seizoen in de Serie A op naar acht doelpunten in vijf wedstrijden. In drie van die duels scoorde hij steeds twee keer.
Met 16 punten uit acht wedstrijden staat Juventus in de Italiaanse competitie op de tweede plek. Koploper AC Milan, dat 1 punt meer heeft, speelt zondagavond uit tegen Napoli. Voor De Ligt en zijn ploeggenoten staat dinsdag in de Champions League een thuiswedstrijd tegen Ferencváros op het programma.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
9 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
13 uur geleden