Juventus wacht strafrechtelijk onderzoek voor taaltest Suárez
ROME (ANP) - Directeur voetbalzaken van Juventus Fabio Paratici wacht een strafrechtelijk onderzoek voor de onregelmatigheden die bij het Italiaanse taalexamen van aanvaller Luis Suárez in september zijn ontdekt. Paratici wordt beschuldigd van het afleggen van valse verklaringen aan officieren van justitie. De regerend kampioen van de Serie A staat garant voor Paratici's onschuld.
In september was Suárez dichtbij een transfer naar Juventus, en deed de spits een taaltest omdat hij dan op korte termijn een Italiaans paspoort kon aanvragen. Daarvoor kwam hij in aanmerking omdat Suárez' vrouw Italiaanse 'roots' heeft. De Uruguayaan had kort daarvoor te horen gekregen dat hij niet meer nodig was bij FC Barcelona, en zou met een EU-paspoort gemakkelijker de overstap naar Juventus kunnen maken. De Italiaanse club zou anders de toegestane quota voor spelers van buiten de EU overschrijden.
De Italiaanse politie concludeerde in september al dat de onderwerpen van het examen waren besproken met Suárez en dat de score al vóór de test was toegekend.
Medewerkers geschorst
Vrijdagmiddag werd bekend dat vier ambtenaren van de Universiteit voor Buitenlanders van Perugia voor acht maanden zijn geschorst, wegens schending van het beroepsgeheim met winstoogmerk en verschillende gevallen van schriftvervalsing. Volgens hoofdaanklager Raffaele Cantone heeft ook het management van Juventus "actie ondernomen, zelfs op de hoogste institutionele niveaus, om de toekenning van het Italiaanse staatsburgerschap voor Suárez te versnellen", en richt het onderzoek zich daarom ook op de club.
Juventus benadrukt in het eerste statement van de club in deze zaak "de juistheid van het werk van Paratici en is zeker dat de onderzoeken zullen helpen zijn standpunt binnen een redelijke tijd te verduidelijken".
De universiteit in Perugia heeft de beschuldigingen aan het adres van de geschorste medewerkers ontkend. De 33-jarige Suárez stapte uiteindelijk over naar Atlético Madrid. Juventus trok daarna spits Álvaro Morata aan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
8 uur geleden