Juventus verslaat Internazionale in Italiaanse topper
TURIJN (ANP) - Juventus heeft het Italiaanse topduel met Internazionale met 2-0 gewonnen. De club uit Turijn klom door de zege over Inter heen naar de vijfde plaats in de Serie A. Inter zakte naar de zevende plaats.
Inter had zeker in de eerste helft het beste van het spel. Vooral Denzel Dumfries was actief. De Nederlandse international was voortdurend dreigend en had op slag van rust moeten scoren. Hij kreeg een voorzet op maat van Nicolo Barella en had de bal voor het inschuiven, maar schoot over.
Juventus kwam kort na de hervatting op voorsprong in eigen huis. Filip Kostic gaf de bal na een lange rush af op Adrien Rabiot, die met een fraaie voetbeweging afrondde. Kort daarna kon verdediger Stefan de Vrij van Inter een treffer van Danilo niet voorkomen, maar de scheidsrechter keurde de goal af wegens hands van de Braziliaan.
Doelman André Onana keerde kort daarna een inzet van Kostic. De bal ketste via de vingertoppen van de oud-doelman van Ajax tegen de paal. In de slotfase van de wedstrijd werd Onana alsnog voor de tweede keer gepasseerd. Nicolo Fagioli liet de keeper kansloos na een snelle uitbraak.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
11 minuten geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
19 minuten geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
11 uur geleden