Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juventus-eigenaar Exor dagwinnaar AEX

Juventus-eigenaar Exor dagwinnaar AEX

AMSTERDAM (ANP) - Exor, het Italiaanse investeringsbedrijf achter voetbalclub Juventus, was vrijdag de grootste stijger (plus 1,8 procent) in de AEX-index. De Italiaanse voetbalclub is nog altijd in de race voor een plek in de finale van de Europa League, nadat Juventus donderdagavond een nederlaag tegen het Spaanse Sevilla wist te voorkomen.

De stemming op de Europese beurzen bleef gedurende de dag voorzichtig. De aanhoudende onzekerheid of de Federal Reserve de renteverhogingen gaat pauzeren lijkt daarvoor de oorzaak. Ook de aanhoudende onrust over de financiële situatie bij Amerikaanse regionale banken hield de markten in de greep. Daar komen groeiende zorgen over de impasse rond het Amerikaanse schuldenplafond bovenop. Zo waarschuwde het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor "zeer ernstige repercussies" voor de Verenigde Staten en de wereldeconomie als het land zijn schulden niet kan terugbetalen.

De AEX eindigde de handelsdag 0,3 procent hoger op 752,99 punten. De MidKap steeg 0,6 procent tot 934,34 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen kregen er tot 0,5 procent bij.

Exor

Exor werd in de kopgroep van de hoofdindex op het Damrak gevolgd door ING (plus 1,7 procent) en chemicaliëndistributeur IMCD (plus 1,6 procent). Muzieklabel Universal Music Group en betaalbedrijf Adyen sloten de handelsdag onderaan af, met minnen van respectievelijk 1,3 procent en 1,4 procent.

Ook Philips stond tussen de dalers, met een verlies van 0,5 procent. Het zorgtechnologiebedrijf heeft een schikking van 62 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) wegens vermeende corruptie in China. In dat Aziatische land zou Philips medewerkers van ziekenhuizen op oneerlijke wijze hebben beïnvloed om zijn apparatuur te verkopen.

Pharming

Bij de kleine fondsen herstelde biotechnoloog Pharming iets na de keldering van donderdag. Het aandeel klom 6,8 procent en presteerde daarmee als beste van de kleine fondsen. Het Leidse bedrijf presenteerde die dag de kwartaalcijfers, die niet in de smaak leken te vallen bij beleggers. Daarop sloot Pharming toen bijna 14 procent lager.

De euro was 1,0859 dollar waard, tegen 1,0910 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie verloor 0,7 procent aan waarde tot 70,38 dollar. Brentolie werd eveneens 0,7 procent goedkoper op 74,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winst FrieslandCampina hard geraakt door overvloed aan melk

AMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.

11 minuten geleden
Canada zegt gezamenlijke opening brug met VS af om handelsgeschil

OTTAWA (ANP/RTR) - ‌Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.

21 minuten geleden
AkzoNobel ziet winstgevendheid aantrekken in tweede kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.

29 minuten geleden
Beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen, zegt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.

31 minuten geleden
Greenpeace eist via rechter informatie van vleesbedrijf JBS

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.

1 uur geleden
Huizenprijzen in juni 4 procent hoger dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.

1 uur geleden
Prijs agrarische grond gestegen in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.

4 uur geleden