Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie: gewapende man golfbaan Trump schreef over moordpoging

Justitie: gewapende man golfbaan Trump schreef over moordpoging

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse man die eerder deze maand bij de golfbaan van oud-president Donald Trump werd opgepakt met een geweer, heeft volgens justitie eerder een briefje geschreven waarin hij bevestigt dat dit "een moordpoging" op Trump was, melden Amerikaanse media. "Maar ik heb gefaald", staat in de brief, die ook anderen oproept om de Republikeinse presidentskandidaat te doden. "Het is nu aan jullie om het af te maken."

Een getuige zou de aanklagers verteld hebben dat de verdachte, de 58-jarige Ryan Wesley Routh, al een aantal maanden geleden een doos met spullen bij zijn huis had afgeleverd. Die bevatte "munitie, een metalen pijp, bouwmaterialen, gereedschap, vier telefoons en meerdere brieven".

Nadat Routh was opgepakt bij de golfbaan besloot de getuige om een van de brieven te openen die geadresseerd was aan "De Wereld". Daarin staat volgens justitie de bekentenis dat hij van plan was om Trump te doden. Ook zou hij een beloning van 150.000 dollar (ongeveer 135.000 euro) uitloven aan degene die er wel in slaagt om de oud-president om te leggen.

Wapenbezit

Routh is vooralsnog alleen aangeklaagd voor illegaal wapenbezit. Hij zit in voorarrest en moet om 17.00 uur Nederlandse tijd weer voor de rechter komen.

De beveiliging van Trump zag vorige week zondag de geweerloop van Routh uit de bosjes steken, toen Trump een potje golf aan het spelen was op zijn eigen baan. De Secret Service opende het vuur op Routh, die zelf niet heeft geschoten. De man sloeg op de vlucht en werd even later op de snelweg opgepakt. In zijn auto werd volgens de aanklagers een handgeschreven briefje aangetroffen waarop data en plekken stonden waar Trump zou verschijnen.

Telefoongegevens

Justitie maakte eerder al bekend dat Routh volgens zijn telefoongegevens zo'n 12 uur in de buurt van de golfbaan was geweest voordat hij werd opgemerkt. Nu maken de aanklagers bekend dat hij ook in de maanden daarvoor regelmatig bij het terrein van Trump rondhing.

Meer uit Buitenland

VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

20 minuten geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

1 uur geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

1 uur geleden
VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

1 uur geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

2 uur geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

2 uur geleden