Justitie: gewapende man golfbaan Trump schreef over moordpoging
PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse man die eerder deze maand bij de golfbaan van oud-president Donald Trump werd opgepakt met een geweer, heeft volgens justitie eerder een briefje geschreven waarin hij bevestigt dat dit "een moordpoging" op Trump was, melden Amerikaanse media. "Maar ik heb gefaald", staat in de brief, die ook anderen oproept om de Republikeinse presidentskandidaat te doden. "Het is nu aan jullie om het af te maken."
Een getuige zou de aanklagers verteld hebben dat de verdachte, de 58-jarige Ryan Wesley Routh, al een aantal maanden geleden een doos met spullen bij zijn huis had afgeleverd. Die bevatte "munitie, een metalen pijp, bouwmaterialen, gereedschap, vier telefoons en meerdere brieven".
Nadat Routh was opgepakt bij de golfbaan besloot de getuige om een van de brieven te openen die geadresseerd was aan "De Wereld". Daarin staat volgens justitie de bekentenis dat hij van plan was om Trump te doden. Ook zou hij een beloning van 150.000 dollar (ongeveer 135.000 euro) uitloven aan degene die er wel in slaagt om de oud-president om te leggen.
Wapenbezit
Routh is vooralsnog alleen aangeklaagd voor illegaal wapenbezit. Hij zit in voorarrest en moet om 17.00 uur Nederlandse tijd weer voor de rechter komen.
De beveiliging van Trump zag vorige week zondag de geweerloop van Routh uit de bosjes steken, toen Trump een potje golf aan het spelen was op zijn eigen baan. De Secret Service opende het vuur op Routh, die zelf niet heeft geschoten. De man sloeg op de vlucht en werd even later op de snelweg opgepakt. In zijn auto werd volgens de aanklagers een handgeschreven briefje aangetroffen waarop data en plekken stonden waar Trump zou verschijnen.
Telefoongegevens
Justitie maakte eerder al bekend dat Routh volgens zijn telefoongegevens zo'n 12 uur in de buurt van de golfbaan was geweest voordat hij werd opgemerkt. Nu maken de aanklagers bekend dat hij ook in de maanden daarvoor regelmatig bij het terrein van Trump rondhing.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
53 minuten geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
1 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
2 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden