Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie Georgië onderzoekt mogelijke verkiezingsfraude

Justitie Georgië onderzoekt mogelijke verkiezingsfraude

TBILISI (ANP/RTR/AFP) - Justitie in Georgië opent een onderzoek naar mogelijke fraude rond de parlementsverkiezingen. President Salome Zoerabisjvili, die beschuldigingen over gesjoemel heeft geuit, moet donderdag worden gehoord. Zij beschikt mogelijk over bewijs, zegt het Openbaar Ministerie.

Zoerabisjvili heeft eerder opgeroepen tot een internationaal onderzoek nadat regeringspartij Georgische Droom de verkiezingen had gewonnen. De partij, die toenadering zoekt tot Rusland, kreeg volgens de officiële uitslag 54 procent van de stemmen. Oppositiepartijen vertrouwen de uitslag niet en eerder deze week demonstreerden duizenden mensen in hoofdstad Tbilisi.

De kiescommissie heeft vanwege de onrust al een gedeeltelijke hertelling van de stemming aangekondigd. De pro-Europese president reageerde daar kritisch op. Ze zei dat de commissie een verlengstuk is van de machthebbers.

Meer uit Buitenland

Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

1 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

2 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

3 uur geleden
Zelensky meldt langdurige Russische aanvallen op meerdere plekken

KYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.

4 uur geleden
Trump: Houthi's hebben ons gevraagd niet in te grijpen in Jemen

DUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.

5 uur geleden
Trump zou Ierse eenwording 'geweldig' vinden

DUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.

6 uur geleden
Chinese president Xi in India voor overleg en internationale top

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.

7 uur geleden