Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo wil fors uitbreiden in België, terugkomst Van Eerd onbekend

Jumbo wil fors uitbreiden in België, terugkomst Van Eerd onbekend

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo gaat het komende jaar opnieuw fors investeren om verder te groeien in België. "We gaan daar rond de tien nieuwe winkels openen", zegt commissaris Ton van Veen, die tijdelijk leiding geeft aan het directieteam van Jumbo.

Het concern opende de afgelopen paar jaar 27 Belgische vestigingen. "We hebben daar een stevige positie, deze winkels dragen steeds meer bij aan onze omzet", aldus Peter van Erp, financieel directeur bij Jumbo. De twee gaven dinsdag een toelichting op de jaarcijfers van het concern.

België is inmiddels wel een vechtmarkt. "Door de komst van zowel Albert Heijn als Jumbo is de concurrentie daar op scherp gezet. Ook Belgische consumenten kijken meer naar de prijs", zegt commissaris Van Veen. De omzet in België kwam vorig jaar ruim boven de 200 miljoen euro uit, een verdubbeling vergeleken met het jaar daarvoor.

Negatieve publiciteit

De totale omzet van Jumbo doorbrak de grens van 10 miljard euro het afgelopen jaar. De negatieve publiciteit rond de teruggetreden topman Frits van Eerd, die verdachte is in een grote witwaszaak, had geen invloed op de inkomsten.

"Reputationeel raakte het ons wel. Aan de andere kant zien we dat onze klanten in overweldigende mate trouw zijn gebleven. Onze omzet is gewoon goed doorgestegen", aldus Van Veen, die Van Eerd tijdelijk vervangt. "Dat was niet gebeurd als klanten ons massaal de rug hadden toegekeerd."

Verkoopprijzen

Hij benadrukt dat Jumbo "op geen enkele manier" betrokken is bij het onderzoek van het OM. En dat uit onafhankelijk onderzoek blijkt dat er bij het concern geen strafbare feiten of onregelmatigheden hebben plaatsgevonden. "Frits als persoon is nog wel steeds verdachte, we moeten afwachten wat er uit het onderzoek komt." Of Van Eerd ooit terugkeert naar Jumbo is nog onbekend. "Nog veel te vroeg om daar iets over te zeggen", aldus de commissaris.

Van Veen voorziet dat de prijzen in de supermarkten het komende jaar verder stijgen. "We ontkomen er niet aan om hogere kosten door te berekenen in onze verkoopprijzen. Omdat we een deel van de inflatie zelf absorberen komt onze marge wel onder druk te staan", vertelt de commissaris. Ook verwacht hij in 2023 een verdere groei van "enkele honderden miljoenen".

Procentuele winstgevendheid

Het concern publiceert half februari of begin maart zijn jaarverslag. Dan wordt bekend hoeveel winst Jumbo heeft gemaakt. "We houden er rekening mee dat onze procentuele winstgevendheid ten opzichte van 2021 wat gedaald is", loopt Van Erp vooruit op de publicatie.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

2 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

13 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

14 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

15 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

17 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

19 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden