Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo wil fors uitbreiden in België, terugkomst Van Eerd onbekend

Jumbo wil fors uitbreiden in België, terugkomst Van Eerd onbekend

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo gaat het komende jaar opnieuw fors investeren om verder te groeien in België. "We gaan daar rond de tien nieuwe winkels openen", zegt commissaris Ton van Veen, die tijdelijk leiding geeft aan het directieteam van Jumbo.

Het concern opende de afgelopen paar jaar 27 Belgische vestigingen. "We hebben daar een stevige positie, deze winkels dragen steeds meer bij aan onze omzet", aldus Peter van Erp, financieel directeur bij Jumbo. De twee gaven dinsdag een toelichting op de jaarcijfers van het concern.

België is inmiddels wel een vechtmarkt. "Door de komst van zowel Albert Heijn als Jumbo is de concurrentie daar op scherp gezet. Ook Belgische consumenten kijken meer naar de prijs", zegt commissaris Van Veen. De omzet in België kwam vorig jaar ruim boven de 200 miljoen euro uit, een verdubbeling vergeleken met het jaar daarvoor.

Negatieve publiciteit

De totale omzet van Jumbo doorbrak de grens van 10 miljard euro het afgelopen jaar. De negatieve publiciteit rond de teruggetreden topman Frits van Eerd, die verdachte is in een grote witwaszaak, had geen invloed op de inkomsten.

"Reputationeel raakte het ons wel. Aan de andere kant zien we dat onze klanten in overweldigende mate trouw zijn gebleven. Onze omzet is gewoon goed doorgestegen", aldus Van Veen, die Van Eerd tijdelijk vervangt. "Dat was niet gebeurd als klanten ons massaal de rug hadden toegekeerd."

Verkoopprijzen

Hij benadrukt dat Jumbo "op geen enkele manier" betrokken is bij het onderzoek van het OM. En dat uit onafhankelijk onderzoek blijkt dat er bij het concern geen strafbare feiten of onregelmatigheden hebben plaatsgevonden. "Frits als persoon is nog wel steeds verdachte, we moeten afwachten wat er uit het onderzoek komt." Of Van Eerd ooit terugkeert naar Jumbo is nog onbekend. "Nog veel te vroeg om daar iets over te zeggen", aldus de commissaris.

Van Veen voorziet dat de prijzen in de supermarkten het komende jaar verder stijgen. "We ontkomen er niet aan om hogere kosten door te berekenen in onze verkoopprijzen. Omdat we een deel van de inflatie zelf absorberen komt onze marge wel onder druk te staan", vertelt de commissaris. Ook verwacht hij in 2023 een verdere groei van "enkele honderden miljoenen".

Procentuele winstgevendheid

Het concern publiceert half februari of begin maart zijn jaarverslag. Dan wordt bekend hoeveel winst Jumbo heeft gemaakt. "We houden er rekening mee dat onze procentuele winstgevendheid ten opzichte van 2021 wat gedaald is", loopt Van Erp vooruit op de publicatie.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

4 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

5 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

5 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

9 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

10 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

11 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

11 uur geleden