Jumbo wil fors uitbreiden in België, terugkomst Van Eerd onbekend
VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo gaat het komende jaar opnieuw fors investeren om verder te groeien in België. "We gaan daar rond de tien nieuwe winkels openen", zegt commissaris Ton van Veen, die tijdelijk leiding geeft aan het directieteam van Jumbo.
Het concern opende de afgelopen paar jaar 27 Belgische vestigingen. "We hebben daar een stevige positie, deze winkels dragen steeds meer bij aan onze omzet", aldus Peter van Erp, financieel directeur bij Jumbo. De twee gaven dinsdag een toelichting op de jaarcijfers van het concern.
België is inmiddels wel een vechtmarkt. "Door de komst van zowel Albert Heijn als Jumbo is de concurrentie daar op scherp gezet. Ook Belgische consumenten kijken meer naar de prijs", zegt commissaris Van Veen. De omzet in België kwam vorig jaar ruim boven de 200 miljoen euro uit, een verdubbeling vergeleken met het jaar daarvoor.
Negatieve publiciteit
De totale omzet van Jumbo doorbrak de grens van 10 miljard euro het afgelopen jaar. De negatieve publiciteit rond de teruggetreden topman Frits van Eerd, die verdachte is in een grote witwaszaak, had geen invloed op de inkomsten.
"Reputationeel raakte het ons wel. Aan de andere kant zien we dat onze klanten in overweldigende mate trouw zijn gebleven. Onze omzet is gewoon goed doorgestegen", aldus Van Veen, die Van Eerd tijdelijk vervangt. "Dat was niet gebeurd als klanten ons massaal de rug hadden toegekeerd."
Verkoopprijzen
Hij benadrukt dat Jumbo "op geen enkele manier" betrokken is bij het onderzoek van het OM. En dat uit onafhankelijk onderzoek blijkt dat er bij het concern geen strafbare feiten of onregelmatigheden hebben plaatsgevonden. "Frits als persoon is nog wel steeds verdachte, we moeten afwachten wat er uit het onderzoek komt." Of Van Eerd ooit terugkeert naar Jumbo is nog onbekend. "Nog veel te vroeg om daar iets over te zeggen", aldus de commissaris.
Van Veen voorziet dat de prijzen in de supermarkten het komende jaar verder stijgen. "We ontkomen er niet aan om hogere kosten door te berekenen in onze verkoopprijzen. Omdat we een deel van de inflatie zelf absorberen komt onze marge wel onder druk te staan", vertelt de commissaris. Ook verwacht hij in 2023 een verdere groei van "enkele honderden miljoenen".
Procentuele winstgevendheid
Het concern publiceert half februari of begin maart zijn jaarverslag. Dan wordt bekend hoeveel winst Jumbo heeft gemaakt. "We houden er rekening mee dat onze procentuele winstgevendheid ten opzichte van 2021 wat gedaald is", loopt Van Erp vooruit op de publicatie.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
8 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
8 uur geleden