Jumbo-Visma-wielrenner Van Hooydonck moet carrière beëindigen
ANTWERPEN (ANP) - Wielrenner Nathan Van Hooydonck moet zijn profcarrière beëindigen. De 27-jarige Belg van Jumbo-Visma verliet woensdag het ziekenhuis in Antwerpen en "maakt het naar omstandigheden goed", maar hij moet wel stoppen met wielrennen, meldt zijn ploeg.
"Ik realiseer me dat ik ongelooflijk veel geluk heb gehad", zei Van Hooydonck, die vorige week een ongeluk veroorzaakte nadat hij onwel was geworden. "Als ik niet zo snel goede hulp had ontvangen, had het anders kunnen aflopen. Het gaat nu wel oké met me, maar dat het einde carrière is zal ik nog goed moeten verwerken."
"Ik wil de mensen die mij geholpen hebben, de deskundige staf van het ziekenhuis en alle fans die me berichten hebben gestuurd ontzettend bedanken. Nu ga ik me richten op mijn herstel en op het aanstaande vaderschap. Met Alicia en de zwangerschap gaat alles goed en we kijken erg uit naar de geboorte. Dat helpt me nu echt", aldus Van Hooydonck.
Defibrillator
Bij Van Hooydonck werd dinsdag een inwendige defibrillator (ICD) geplaatst, die eventuele nieuwe hartritmestoornissen moet corrigeren. Na onderzoek is een afwijking aan de hartspier geconstateerd, die vorige week de stoornis veroorzaakte.
Van Hooydonck reed vorig week dinsdag met zijn auto vier andere voertuigen aan nadat hij onwel was geworden. Zijn hoogzwangere vrouw zat naast hem, maar raakte niet gewond. In de aangereden voertuigen raakten nog twee mensen lichtgewond, onder wie een kind.
Loopbaan
Van Hooydonck werd in 2017 profwielrenner. Hij reed in zijn carrière voor BMC, CCC Team en vanaf 2021 voor Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
8 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
9 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
11 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
11 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
17 uur geleden