Jumbo-Visma-renner Van Hooydonck in levensgevaar in ziekenhuis
KALMTHOUT (ANP) - Jumbo-Visma-wielrenner Nathan Van Hooydonck is in levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht nadat hij met zijn auto een ongeluk had gehad. Dit bevestigt een woordvoerder van de Belgische politie na berichtgeving van verschillende media. De 27-jarige Belg werd in de auto onwel in het Belgische Kalmthout en kwam daarna in aanraking met vijf andere voertuigen. De hulpdiensten hebben Van Hooydonck gereanimeerd.
Ook de zwangere partner van Van Hooydonck zat in de auto, bevestigt de politie. Over de huidige toestand van de wielrenner kan de woordvoerder niks zeggen. Het ongeluk gebeurde dinsdagochtend rond 8.30 uur.
Ploegleider Grischa Niermann van Jumbo-Visma zegt voor de camera van Sporza niets meer te weten dan wat er in de media is verschenen. "Ik weet wel dat wij allemaal en vooral de renners heel erg aangedaan zijn door dit bericht. We hopen dat het oké gaat met Nathan en zijn situatie en die van zijn vriendin verbetert."
Ploeg
Niermann is rond 14.00 uur met zijn ploeg begonnen aan de zestiende etappe van de Ronde van Spanje. Zijn renners Sepp Kuss, Primoz Roglic en Jonas Vingegaard vormen de top 3 van het klassement.
"De renners hebben het nieuws best wel heftig opgenomen", zei Niermann vlak voor de rit. "Maar we hebben de leiderstrui en gaan straks koersen. Dat wordt niet makkelijk. Ik hoop dat we straks de zinnen kunnen verzetten. Dit is nieuws wat je nooit wil horen, maar het is gebeurd."
Weekend
Van Hooydonck was tot afgelopen weekend actief in de Ronde van Groot-Brittannië, waarin hij meehielp aan de eindzege van zijn ploeggenoot Wout van Aert.
Jumbo-Visma bevestigt de gebeurtenissen in een verklaring op sociale media. De Nederlandse ploeg kan alleen niet bevestigen dat de toestand van Van Hooydonck kritiek is. "Hij krijgt in het ziekenhuis goede medische zorg. Hij ondergaat verdere onderzoeken. We willen iedereen bedanken die berichten naar Nathan en de ploeg heeft gestuurd."
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
10 minuten geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
19 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
23 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
23 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 dag geleden