Jumbo-Visma-renner Van Hooydonck in levensgevaar in ziekenhuis
KALMTHOUT (ANP) - Jumbo-Visma-wielrenner Nathan Van Hooydonck is in levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht nadat hij met zijn auto een ongeluk had gehad. Dit bevestigt een woordvoerder van de Belgische politie na berichtgeving van verschillende media. De 27-jarige Belg werd in de auto onwel in het Belgische Kalmthout en kwam daarna in aanraking met vijf andere voertuigen. De hulpdiensten hebben Van Hooydonck gereanimeerd.
Ook de zwangere partner van Van Hooydonck zat in de auto, bevestigt de politie. Over de huidige toestand van de wielrenner kan de woordvoerder niks zeggen. Het ongeluk gebeurde dinsdagochtend rond 8.30 uur.
Ploegleider Grischa Niermann van Jumbo-Visma zegt voor de camera van Sporza niets meer te weten dan wat er in de media is verschenen. "Ik weet wel dat wij allemaal en vooral de renners heel erg aangedaan zijn door dit bericht. We hopen dat het oké gaat met Nathan en zijn situatie en die van zijn vriendin verbetert."
Ploeg
Niermann is rond 14.00 uur met zijn ploeg begonnen aan de zestiende etappe van de Ronde van Spanje. Zijn renners Sepp Kuss, Primoz Roglic en Jonas Vingegaard vormen de top 3 van het klassement.
"De renners hebben het nieuws best wel heftig opgenomen", zei Niermann vlak voor de rit. "Maar we hebben de leiderstrui en gaan straks koersen. Dat wordt niet makkelijk. Ik hoop dat we straks de zinnen kunnen verzetten. Dit is nieuws wat je nooit wil horen, maar het is gebeurd."
Weekend
Van Hooydonck was tot afgelopen weekend actief in de Ronde van Groot-Brittannië, waarin hij meehielp aan de eindzege van zijn ploeggenoot Wout van Aert.
Jumbo-Visma bevestigt de gebeurtenissen in een verklaring op sociale media. De Nederlandse ploeg kan alleen niet bevestigen dat de toestand van Van Hooydonck kritiek is. "Hij krijgt in het ziekenhuis goede medische zorg. Hij ondergaat verdere onderzoeken. We willen iedereen bedanken die berichten naar Nathan en de ploeg heeft gestuurd."
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
10 uur geleden