Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo-Visma-renner Van Hooydonck in levensgevaar in ziekenhuis

Jumbo-Visma-renner Van Hooydonck in levensgevaar in ziekenhuis

KALMTHOUT (ANP) - Jumbo-Visma-wielrenner Nathan Van Hooydonck is in levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht nadat hij met zijn auto een ongeluk had gehad. Dit bevestigt een woordvoerder van de Belgische politie na berichtgeving van verschillende media. De 27-jarige Belg werd in de auto onwel in het Belgische Kalmthout en kwam daarna in aanraking met vijf andere voertuigen. De hulpdiensten hebben Van Hooydonck gereanimeerd.

Ook de zwangere partner van Van Hooydonck zat in de auto, bevestigt de politie. Over de huidige toestand van de wielrenner kan de woordvoerder niks zeggen. Het ongeluk gebeurde dinsdagochtend rond 8.30 uur.

Ploegleider Grischa Niermann van Jumbo-Visma zegt voor de camera van Sporza niets meer te weten dan wat er in de media is verschenen. "Ik weet wel dat wij allemaal en vooral de renners heel erg aangedaan zijn door dit bericht. We hopen dat het oké gaat met Nathan en zijn situatie en die van zijn vriendin verbetert."

Ploeg

Niermann is rond 14.00 uur met zijn ploeg begonnen aan de zestiende etappe van de Ronde van Spanje. Zijn renners Sepp Kuss, Primoz Roglic en Jonas Vingegaard vormen de top 3 van het klassement.

"De renners hebben het nieuws best wel heftig opgenomen", zei Niermann vlak voor de rit. "Maar we hebben de leiderstrui en gaan straks koersen. Dat wordt niet makkelijk. Ik hoop dat we straks de zinnen kunnen verzetten. Dit is nieuws wat je nooit wil horen, maar het is gebeurd."

Weekend

Van Hooydonck was tot afgelopen weekend actief in de Ronde van Groot-Brittannië, waarin hij meehielp aan de eindzege van zijn ploeggenoot Wout van Aert.

Jumbo-Visma bevestigt de gebeurtenissen in een verklaring op sociale media. De Nederlandse ploeg kan alleen niet bevestigen dat de toestand van Van Hooydonck kritiek is. "Hij krijgt in het ziekenhuis goede medische zorg. Hij ondergaat verdere onderzoeken. We willen iedereen bedanken die berichten naar Nathan en de ploeg heeft gestuurd."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

2 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

3 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

4 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

5 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

6 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

6 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

8 uur geleden