
Jumbo-Visma met Roglic naar Ronde van Emilia
BOLOGNA (ANP) - Jumbo-Visma verschijnt zaterdag met Primoz Roglic aan de start van de Ronde van Emilia. Donderdag ging het gerucht dat de Sloveense kopman op het punt staat de Nederlandse wielerploeg te verlaten. De meervoudig winnaar van de Vuelta heeft nog een doorlopend contract.
De 33-jarige Roglic krijgt in Italië ondersteuning van de Nederlanders Koen Bouwman, Gijs Leemreize en Sam Oomen. Ook de Belg Tiesj Benoot, de Sloveen Jan Tratnik en Attila Valter uit Hongarije doen namens Jumbo-Visma mee in Emilia-Romagna.
Roglic won de wedstrijd met finish in Bologna in 2019 en 2021.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
6 minuten geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.
13 minuten geledenIITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.
24 minuten geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.
25 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun eerste nederlaag geleden. Titelverdediger Verenigde Staten was net wat sterker dan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis en won met 11-9 (3-2 4-3 2-1 2-3). Op de Olympische Spelen van Parijs wist Oranje nog van de Amerikaanse ploeg te winnen in de strijd om het brons.
1 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tadej Pogacar is in zijn jacht op zijn vierde eindzege in de Tour de France een belangrijke helper kwijt. João Almeida is zondag in de negende etappe afgestapt. De Portugese renner van UAE Team Emirates ondervond nog te veel last van de gevolgen van een valpartij in de zevende etappe en raakte al snel achterop.
2 uur geledenCHINON (ANP) - Dylan Groenewegen hoopt zondag in de negende etappe van de Tour de France eindelijk in positie te komen om mee te sprinten om de dagzege. De Amsterdammer van de ploeg Jayco - AlUla kwam er dit jaar nog niet aan te pas en eindigde geen enkele keer in de top tien. "Iedereen in de ploeg staat op scherp", vertelde hij voor de rit in Chinon bij de NOS.
4 uur geleden