Jumbo-Visma blij met drie toppers na 'beste tijdrit Kuss ooit'
VALLADOLID (ANP) - Na de verrassend sterke tijdrit van Sepp Kuss heeft Jumbo-Visma nog altijd met een luxeprobleem te maken in de Ronde van Spanje. De Amerikaanse meesterknecht is nog steeds klassementsleider met een ruime voorsprong op kopmannen Primoz Roglic en Jonas Vingegaard. "De conclusie is dat we er na dag tien goed voor staan", zei ploegleider Grischa Niermann.
Kuss zette dinsdag na een knappe tijdrit over ruim 25 kilometer de dertiende tijd op de klok. Hij was slechts 53 seconden langzamer dan drievoudig Vuelta-winnaar Roglic en 11 seconden langzamer dan tweevoudig Tour-winnaar Vingegaard. Kuss behield zodoende een voorsprong van 1.36 op de Sloveen en 2.22 op de Deen.
"We zijn blij met waar we staan", keek ploegleider Niermann terug. "Helaas werkte Jonas een mindere tijdrit af. We hadden gehoopt op een kleinere achterstand voor hem. Met Primoz doen we dan weer een goede zaak in het klassement."
"Sepp reed zijn beste tijdrit ooit. Hij behoudt een mooie voorsprong op de concurrenten en daarachter hebben we met Primoz en Jonas nog twee pionnen die we kunnen uitspelen", aldus Niermann.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
45 minuten geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
2 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geleden