
Jumbo stopt met vlees van omstreden slachterij Gosschalk in Epe
VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt geen vlees meer van slachterij Gosschalk in Epe. Die kwam vorige week in het nieuws doordat er beelden opdoken van medewerkers van het slachthuis die dieren op weg naar de slacht mishandelden. Bedrijven als McDonald's en Albert Heijn gingen Jumbo al voor.
Jumbo verkocht alleen via leveranciers producten waar door Gosschalk verwerkt vlees in zat. Het supermarktconcern weert die producten dus. "Dit soort misstanden mogen absoluut niet voorkomen. Wij verwachten dat alle schakels voldoen aan onze eisen en die van de wet", aldus het bedrijf.
Gosschalk is door toezichthouder NVWA overigens ook voorlopig gesloten. Hoe lang die sluiting duurt is nog niet bekend. De slachterij moet met een "gedegen plan" komen om te waarborgen dat dieren fatsoenlijk worden behandeld voor ze worden gedood.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Door een "menselijke fout" bij het verzenden van een e-mail, zijn vijfhonderd e-mailadressen van gepensioneerden bij pensioenfonds ABP gelekt. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf.
7 uur geledenHETEREN (ANP) - De Porsche 911 viert dit jaar zijn 60e verjaardag. Om dit te vieren organiseert Porsche Centrum Gelderland, een van de grootste dealers van het merk in Nederland, dit weekend een expositie met "de meest unieke exemplaren" ooit gebouwd. "Een verzameling die in ons land nog nooit is vertoond", zegt Porschedealer Mark Wegh.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met aanzienlijke winsten geƫindigd. Het optimisme kreeg de overhand nadat ook de Senaat had ingestemd met het verhogen van het schuldenplafond voor de federale overheid van de Verenigde Staten, waarmee betalingsproblemen voor de grootmacht zijn afgewend. Sportmerk Lululemon maakte indruk met kwartaalcijfers en won fors aan waarde.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden ondertekent mogelijk zaterdag al het wetsvoorstel dat de verhoging van het schuldenplafond regelt, meldt een regeringswoordvoerster. Nu ook de Senaat heeft ingestemd met een ruimere limiet, moeten Amerikaanse parlementariƫrs de laatste details van het voorstel uitwerken. Zodra dat is gebeurd, kan Biden er volgens het Witte Huis vrijwel direct zijn handtekening onder zetten.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Reizigers die deze zomer naar Londen vliegen, krijgen mogelijk te maken met chaos. Ruim 2000 beveiligers op luchthaven Heathrow zijn van plan in het hoogseizoen meerdere dagen te gaan staken, maakte vakbond Unite bekend.
1 dag geledenSAINT PAUL (ANP/BLOOMBERG) - Industrieel conglomeraat 3M treft mogelijk een schikking van 10 miljard dollar (9,3 miljard euro) met een aantal Amerikaanse steden vanwege vervuiling met PFAS. Daarover hebben de partijen een voorlopig akkoord gesloten, schrijft Bloomberg op basis van ingewijden.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een aanzienlijke winst het weekend in gegaan. Beleggers verwerkten onder andere het akkoord dat senatoren in de Verenigde Staten gaven voor de verhoging van het Amerikaanse schuldenplafond, waarmee betalingsproblemen voor de grootmacht zijn afgewend.
1 dag geleden