Jumbo stopt met vlees van omstreden slachterij Gosschalk in Epe
VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt geen vlees meer van slachterij Gosschalk in Epe. Die kwam vorige week in het nieuws doordat er beelden opdoken van medewerkers van het slachthuis die dieren op weg naar de slacht mishandelden. Bedrijven als McDonald's en Albert Heijn gingen Jumbo al voor.
Jumbo verkocht alleen via leveranciers producten waar door Gosschalk verwerkt vlees in zat. Het supermarktconcern weert die producten dus. "Dit soort misstanden mogen absoluut niet voorkomen. Wij verwachten dat alle schakels voldoen aan onze eisen en die van de wet", aldus het bedrijf.
Gosschalk is door toezichthouder NVWA overigens ook voorlopig gesloten. Hoe lang die sluiting duurt is nog niet bekend. De slachterij moet met een "gedegen plan" komen om te waarborgen dat dieren fatsoenlijk worden behandeld voor ze worden gedood.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
53 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
4 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
4 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
6 uur geleden