
Judoka Van 't End naar kwartfinale WK, Polling en Van Dijke eruit
DOHA (ANP) - Judoka Noël van 't End heeft bij de wereldkampioenschappen in Doha de kwartfinales bereikt in de klasse tot 90 kilogram. De wereldkampioen van 2019 versloeg in de derde ronde de Belg Sami Chouchi. In de strijd om een plek in de halve eindstrijd neemt Van 't End het op tegen de Georgiër Luka Maisuradze.
Sanne van Dijke en Kim Polling slaagden er in de klasse tot 70 kilogram niet in de laatste acht te bereiken. Van Dijke verloor in de derde ronde na een slijtageslag in de verlenging (golden score) van de Duitse Giovanna Scoccimarro. Polling ging met ippon onderuit tegen de Kroatische Barbara Matic.
De 32-jarige Polling judode in Doha haar eerste grote titeltoernooi sinds ze in mei vorig jaar moeder werd van een dochter. Ze strijdt met Van Dijke om deelname aan de Spelen van volgend jaar in Parijs in de categorie tot 70 kilogram. Per land mag maar één deelnemer per klasse worden afgevaardigd. Polling miste hierdoor de Spelen in Tokio.
Meer uit Sport
ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
3 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
7 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
22 uur geleden