Judoka Savelkouls direct uitgeschakeld op Spelen
TOKIO (ANP) - Tessie Savelkouls is in de eerste ronde van het olympische judotoernooi blijven steken. De 29-jarige Savelkouls, net teruggekeerd na een zware knie- en voetblessure, verloor in de klasse boven 78 kilogram op waza-ari van Han Mijin uit Zuid-Korea. Na de nederlaag kreeg Savelkouls applaus van de aanwezigen op de tribune.
Savelkouls hervatte pas in mei van dit jaar de training, vijftien maanden nadat ze bij de Grand Slam in Parijs een zenuwscheur in haar rechterbeen had opgelopen. Artsen gaven haar slechts 1 procent kans op herstel, maar Savelkouls doorliep het zware revalidatietraject met succes en kon toch weer de judomat op. Een maand geleden werd bekend dat ze zelfs naar Tokio zou afreizen.
Voor Savelkouls was het de tweede deelname aan de Spelen. Vijf jaar geleden verloor ze in Rio de Janeiro in de herkansingen.
Meer uit Sport
CREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
30 minuten geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.
5 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
22 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
23 uur geleden