Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judith Overwijk: ‘Ik word blij als ik anderen blij kan maken’

Judith Overwijk: ‘Ik word blij als ik anderen blij kan maken’

GOES – Sinds 2017 reikt de gemeente Goes jeugdlintjes uit aan jongeren die zich verdienstelijk gemaakt hebben voor de Goese gemeenschap of een bijzondere prestatie op hun naam hebben staan. Vijf jongeren hebben onlangs zo’n lintje gekregen en zij komen hierover de komende weken aan het woord in de Bode. Dit keer vertelt Judith Overwijk (15) over haar vrijwilligerswerk. Zij kreeg het lintje voor haar inzet voor het Leger des Heils, waar zij jong-soldaat is.

Judith kwam bij het Leger des Heils terecht via haar ouders, die het muziekkorps dirigeren. “Ik heb op mijn zevende een belofte afgelegd dat ik trouw ben aan het Leger des Heils, dat ik anderen help, geen alcohol en drugs zal gebruiken en dat ik trouw zal blijven aan God. Ik draag een uniform dat bestaat uit een rok, een blouse en een vest. Een jasje krijg je als je korpskadet wordt of heilsoldaat. Een uniform is niet verplicht, maar ik vind het mooi en het staat netjes. Mijn ouders hebben ook een uniform en zo kun je laten zien dat je bij elkaar en bij het Leger des Heils hoort.”

Optredens

Judiths grootste hobby is muziek. Ze speelt bugel in het muziekkorps en zingt in de zangbrigade. “Kerst is de drukste periode”, vertelt ze. “Dan spelen we in bijna elk bejaardentehuis. Soms treden we ook op in andere landen. Ik draag dan de vlag naar binnen. Ook help ik de penningmeester met het optellen van de collecte. Ik heb mijn maatschappelijke stage voor de mavo gelopen bij het Leger des Heils.” Judith helpt daarnaast bij het jeugdwerk van het Leger des Heils, waaronder bij de kindernevendienst en de crèche. Sinds 2019 zingt zij bij J-Unit Choir, een jongeren-gospelkoor dat optreedt door heel Nederland en daarbuiten. “Ik hou heel erg van zingen. Ik vind het heel leuk om dat met anderen te kunnen delen en voor mij is het ook een manier om mijn geloof te beleven.”

Haar inzet voor het Leger des Heils is heel belangrijk voor Judith. “Dit te kunnen doen, betekent heel veel voor mij. Ik weet dat veel oude mensen naar onze optredens uitkijken. Ik vind het leuk om mensen een plezier te doen en om hen blij te maken. Dat ik hiervoor een lintje heb gekregen was wel een verrassing, want ik vind het zelf niet bijzonder wat ik doe. Ik doe gewoon waar ik blij van word en waar anderen blij van worden. Later zou ik heel graag, net als mijn ouders, dirigent van het muziekkorps of de zangbrigade worden. Het lijkt mij heel gaaf als ik dat van ze zou kunnen overnemen.”

BIJDRAGE JESSICA ROVERS

Meer uit Beveland

Nationaal Hitteplan uitgebreid en komende dagen ook nog van kracht

WEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden. 

51 minuten geleden
“Voor iedereen belangrijk om als volwaardig gezien te worden”

GOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen. 

6 uur geleden
Duitse windsurfer overleden bij Veerse Meer Kamperland

KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.

21 uur geleden
Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

1 dag geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

1 dag geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

1 dag geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

1 dag geleden