
Jubileumboek eert 80 jaar SV Nieuwdorp
NIEUWDORP - In januari verschijnt een jubileumboek over tachtig jaar SV Nieuwdorp.
De sportclub is in 1941 als voetbalvereniging opgericht. In de loop der jaren zijn er sporttakken bijgekomen, zoals tennis, gym en bootcamp. Ook de jeugdsoos is ondergebracht bij SV Nieuwdorp. Bij elkaar opgeteld zijn er momenteel meer dan driehonderd personen lid van één of andere SVN-tak.
Koolketter
‘In de aanloop naar de viering van het 75-jarig jubileum kwam een boekwerk van Hans van Dam over de geschiedenis van SV Nieuwdorp boven water’, laat Peter de Vos weten. Met Van Dams toestemming breidde Peter de Vos het verhaal uit voor een nieuw boek, met onder andere artikelen van prominente Nieuwdorp-voetballers uit oude kranten en clubblad De Koolketter. Tevens komen mensen aan het woord die nog wekelijks actief zijn op de velden, zoals jeugdtrainers, voetbalsters en spelers van de eerste en tweede selectie. ‘Zo’n 40 leden en oud-leden hebben hun SVN-verhaal op papier gezet’, laat Peter de Vos weten. ‘Aparte hoofdstukken zijn er verder ook voor de Koolketter, de vele toernooien en activiteiten, het Borsele Sloepoort Cup toernooi en de jeugdafdeling. Vanaf 1991 werken de jeugdteams van SV Nieuwdorp samen met die van Lewedorpse Boys en sinds 2021 ook met Patrijzen. Het 150 pagina’s tellende geheel is uitgebreid geïllustreerd met foto’s. Het resultaat is ontzettend leuk en zeer leesbaar.’
Ruim 65 leden en oud-leden hebben al een boek besteld. Wie ook geïnteresseerd is kan mailen naar [email protected].
Meer uit Beveland
's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een traumahelikopter is vrijdagavond geland op het schoolplein in 's-Heer Hendrikskinderen in verband met een medische noodsituatie op het aanliggende Plein. De toestand van het slachtoffer is onbekend.
23 uur geledenVerwijspraktijk Zeeland is sinds begin februari actief in het hart van Goes. De praktijk is opgericht door Alexander Verhelst - gespecialiseerd in parodontologie, implantologie en slaapstoornissen, en zijn vrouw Marjolein van Ulsen, tandarts-pedodontoloog. Inmiddels is het uitgegroeid tot een regionaal centrum voor gespecialiseerde mondzorg. Patiënten komen hier op verwijzing van hun eigen tandarts of mondhygiënist terecht voor behandelingen die in reguliere praktijken niet mogelijk zijn.
23 uur geledenGOES - Wat ooit begon als een uit de hand gelopen hobby, is uitgegroeid tot een sfeervolle en kleinschalige antiekmarkt met karakter. De Antiekmarkt Oude Stijl vindt plaats op vrijdag 11 juli van 9.00 tot 17.00 uur op het historische Bleekveld in Goes. Een plek waar liefhebbers van antiek en curiosa elkaar ontmoeten te midden van authentieke vondsten en nostalgische sfeer.
1 dag geledenGOES - Het college van Goes wil het succesvolle programma Balansstraat voortzetten in 2025 en 2026. De Balansstraat helpt 65-plussers en chronisch zieken om hun balans te verbeteren en zo het risico op vallen te verkleinen. In totaal stelt de gemeente voor de komende twee jaar 240.000 euro beschikbaar.
2 dagen geledenGOES - De eerste vijftien studenten van het Participatielab bij sociaal werkbedrijf De Betho in Goes hebben hun mbo-diploma niveau 1 in ontvangst genomen. De officiële uitreiking markeerde het einde van een traject waarin werken en leren centraal stonden. Tijdens de ceremonie sprak André van der Reest, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van De Betho, zijn waardering uit: "Dit is een moment vol erkenning, verbinding en trots. Studenten én medewerkers hebben een uitzonderlijke prestatie geleverd."
2 dagen geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd eeerder dit jaar verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
2 dagen geledenWOLPHAARTSDIJK - Op zaterdag 12 juli vindt de nieuwe editie van het Oogstfeest Wolphaartsdijk plaats. Aanleiding voor het oogstfeest is het oogsten van gerst. Sebastiaan Poppe, lid van de organisatie, vertelt dat het veel meer is dan dat: "Het is echt een dag voor en door het hele dorp."
3 dagen geleden