
Jubilerende Visspecialisten kopen eerste vaatje Hollandse Nieuwe
MIDDELBURG - Bij de jaarlijkse veiling van het eerste vaatje Hollandse Nieuwe heeft Adriaan van Moort, van viskiosk ‘t Beste Maatje in Middelburg, samen met collega’s uit heel Nederland het winnende bod uitgebracht. De meer dan 500 Nederlandse Visspecialisten van de Vereniging Nederlandse Visspecialisten (VNV), die dit jaar 40 jaar bestaat, leverden met het recordbedrag van 113.500 euro een bijdrage aan een belangrijk goede doel: het werk van de stichting Ambulancewens.
Visspecialisten vormen een bijzondere groep in de wereld van versspecialisten. In tegenstelling tot bijvoorbeeld slagerijen en groentezaken heeft de Nederlandse visspecialist nog altijd een marktaandeel van meer dan 50%. “Dit hebben ze te danken aan hun professionalisering en ontwikkeling in de afgelopen decennia”, vertelt Janneke Keuning, directeur van de Vereniging Nederlandse Visspecialisten. “De visboer van weleer die vooral met verse vis werkte, is inmiddels een brede speciaalzaak waar naast haring en gebakken vis ook heel veel maaltijdgerechten en vissnacks verkrijgbaar zijn. Viswinkels zijn soms bijna een delicatessenzaak. De ambulante specialist heeft in bijna alle gevallen zijn kraam vervangen door een prachtige winkel op wielen.”
Ambulancewens
De visspecialisten doneren met het winnende bod geld aan de stichting Ambulancewens. Deze vervult sinds 2007 de laatste wensen van terminale patiënten. Zeven dagen per week, 365 dagen per jaar rijdt medisch geschoold personeel op vrijwillige basis met ernstig zieke mensen naar wenslocaties in Nederland en daarbuiten.
Noorwegen
Zoals veel mensen nu wel weten heeft de naam van deze vis weinig van doen met de landen waar hij wordt gevangen. Dat gebeurt namelijk in Noorwegen, Denemarken en Schotland. De haring wordt zo genoemd omdat hij op de Hollandse manier wordt gekaakt, gezouten en schoongemaakt. Adriaan van Moort, die behalve vishandelaar in Zeeland ook voorzitter is van de VNV, bezocht Noorwegen vorige week om zich te laten informeren over de hoge kwaliteit van de geleverde vis. Met die kwaliteit zit het ook dit jaar wel goed, volgens van Moort, met een vetpercentage van rond de 22 procent.
Meer uit Middelburg
DOMBURG/OOST-SOUBURG - In het verenigingsgebouw van de Zeeuwse doedelzakband Inter Scaldis Pipes and Drums in Domburg heeft de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar zaterdagmiddag Kees Hekhuis uit Oost-Souburg verrast met een koninklijke onderscheiding.
7 uur geledenMIDDELBURG- Bij het Fletcher Hotel aan de Loskade heeft zaterdagmorgen een overval plaatsgevonden. Een man liep het pand binnen en bedreigde het aanwezige personeel met en mes. Vervolgens vluchtte hij met een onbekend geldbedrag richting het centrum. Hier kon de dader, een 52-jarige man uit Terneuzen, aangehouden worden door de politie. De verdachte is overgebracht naar het politiecellencomplex voor verder onderzoek en verhoor. Bij de overval raakte niemand gewond.
12 uur geledenGRIJPSKERKE- Op de Hondegemsweg is vrijdagavond een auto op zijn kop in een sloot terechtgekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Personeel van de ambulancedienst controleerde de bestuurder op de locatie van het ongeval op verwondingen, maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. De auto raakte beschadigd en werd door bergingsbedrijf Kuzee getakeld. Het is niet duidelijk waardoor de auto in de sloot terecht kwam.
13 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 19 oktober vindt de doorlopende performance Echoes of the Abyss door kunstenaar Lakisha Apostel plaats. Het is onderdeel van het internationale nomadische programma Repetition is a Form of Changing. Het project vindt plaats in en om het Kanaal door Walcheren en bij de Vleeshal in Middelburg.
1 dag geledenMIDDELBURG - Blijft het Etty Hillesum Huis in Middelburg bestaan? De vrijwilligersorganisatie achter dit museum zet alles op alles om het geboortehuis van Hillesum - in 2017 verkoos het publiek deze Joodse dagboekschrijfster als 'grootste Middelburger aller tijden' - open te houden als Holocaust-informatiecentrum. "Etty is een voorbeeld van medemenselijk blijven ongeacht de situatie", zegt historica Lotte Bergen van het Etty Hillesum Huis. "Ze inspireert ons in hoe je haat bestrijdt; eerst in jezelf en dan in de buitenwereld. Dat is nu essentiëler dan ooit."
1 dag geledenMIDDELBURG - Tot in de late uurtjes vrijdagochtend hebben muziekliefhebbers genoten van de Popronde in de Middelburgse binnenstad. 28 acts uit het hele land speelden op 19 locaties, zoals in winkels en cafés, maar ook in de Lange Jan en De Spot. Grote Geelstaart uit Kapelle vertegenwoordigde Zeeland.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Steeds meer Nederlanders maken zich zorgen over noodsituaties, zoals stroomstoringen of extreem weer. Zes op de tien vinden dat de kans daarop is toegenomen, blijkt uit onderzoek van de Rijksoverheid. Ook in de gemeenten Middelburg en Veere roept de overheid inwoners op om na te denken over hoe ze 72 uur kunnen overbruggen zonder stroom, water of internet.
1 dag geleden