
Jubilaris Adri Pekaar uit Yerseke ontvangt oorkonde
YERSEKE - Al sinds zijn elfde zit Adri Pekaar uit Yerseke bij muziekvereniging Mozart, waar hij inmiddels niet meer weg valt te denken. Dit jaar viert hij zijn 65-jarige jubileum bij de vereniging. Daarom heeft waarnemend burgemeester Petra van Wingerden-Boers van de gemeente Reimerswaal hem de bondsoorkonde met bijbehorend speldje van de KNMO (Koninklijke Nederlandse Muziek Organisatie) uitgereikt.
Op elfjarige leeftijd begon Pekaar met spelen op de althoorn. “Via de basisscholen werden we destijds uitgenodigd door de muziekverenigingen om bij de vereniging te komen spelen”, vertelt hij. “We kregen toen nog voornamelijk les van meer ervaren muzikanten van de vereniging, later werden de lessen voorzien door muziekscholen.” Dat lesgeven heeft hij zelf ook nog een tijdje gedaan. “Dat was best leuk om te doen. Een aantal leerlingen die ik had zit nog steeds in de muziek.”
Toen Pekaar later tien jaar in de mosselvisserij ging werken en daarna bij Rijkswaterstaat, was hij veel van huis. Desondanks kwam hij toch naar zoveel mogelijk repetities. “Als ik langere tijd op de Waddenzee was, kon ik natuurlijk niet zomaar naar huis komen. Maar als ik aan wal was, probeerde ik zoveel mogelijk repetities bij te wonen.”
Kinderen
Vereniging Mozart veranderde in de tijd dat Pekaar lid was onder andere van een harmonie (koper- en houtblaasinstrumenten) naar een fanfare (alleen koperblaasinstrumenten). “Ik heb nog wel eens geprobeerd klarinet te spelen toen we nog een harmonie waren, maar dat was geen groot succes”, vertelt hij. “Daarna ben ik trombone gaan spelen. Eerst ventieltrombone en daarna schuiftrombone. Wat ik nu nog steeds speel.” Ook de zoons van Adri Pekaar spelen in de muziekvereniging. “De jongste zit al 36 jaar bij de vereniging en de oudste al veertig jaar. Ze vonden het heel leuk om muziek te maken en zo is het eigenlijk van vader op zoon gegaan. Ze wonen nu in Roosendaal en Zierikzee, maar komen nog iedere dinsdagavond terug voor de repetitie hier in Yerseke”, vertellen ze enthousiast.
Ondanks alle muzikanten om haar heen is mevrouw Pekaar nooit zelf een instrument gaan spelen. “Ik kan inmiddels op gehoor denk ik goed herkennen wat goed en fout gaat in de muziek, maar ik kan nog steeds geen noot lezen, hoor!”
Naast Adri Pekaar vierden meerdere leden hun jubileum. Zo vierde Benny Pekaar zijn 25-jarig jubileum, Olga Tange haar 12,5 jarig jubileum en Miriam van Hijfte ook haar 25-jarig jubileum.
Meer uit Reimerswaal
HANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur.
17 uur geledenZEELAND - Rijkswaterstaat voert in september en oktober onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58) en het Dampoortaquaduct (N57). Daardoor zijn beide meerdere nachten afgesloten voor verkeer. Er worden omleidingsroutes ingesteld en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd.
1 dag geledenRILLAND - De politie doet nader onderzoek naar aanleiding van een overlijden vannacht in een woning in Rilland. In het huis is een wietkwekerij aangetroffen, zo meldt een politiewoordvoerder.In de nacht van donderdag op vrijdag werd rond 03.00 uur een medische noodsituatie gemeld in een woning aan de Hoofdweg in het dorp. Naast de ambulancedienst werd ook een traumahelikopter gewaarschuwd, maar die kwam uiteindelijk niet ter plaatse. Volgens de politie was sprake van een reanimatie maar mochten de ingezette levensreddende handelingen niet baten. Het slachtoffer overleed ter plekke.Op de bovenverdieping van de woning bleek zich een wietplantage te bevinden. Onder meer vanwege die verdachte omstandigheid heeft de politie besloten nader onderzoek te laten doen door de Forensische Opsporing.
1 dag geledenKRABBENDIJKE - Op 5 november 1530 verdween Nieuwlande in de golven tijdens de fatale vloed 'Sint Felix quade saterdach'. Maar wist je dat bij laagtij, op de bodem van de huidige Oosterschelde, nog altijd resten van het dorp zichtbaar zijn?
1 dag geledenRILLAND - Jacques Boonman neemt afscheid zoals hij werkte: warm, persoonlijk en met volle zalen. Vorige week maandag vulden zo'n 750 bezoekers een uitverkochte Pathé-zaal in Vlissingen voor zijn afscheidsavond. Grote namen stuurden persoonlijke videoboodschappen of stonden op het podium. Thuis, in zijn zelfgebouwde houten huis achter de tuinpoort, liggen de bewijsstukken: stapels kaarten, cadeaus en meer dan tien boeketten. Aan de eettafel, waar hij een sigaar opsteekt, blikt Boonman terug en vooruit. "Ja, nou ja, het was echt een fenomenale avond."
2 dagen geledenKAPELLE - Liefhebbers van klassieke rock kunnen hun hart ophalen, want de band FROK " CLASSICROCK" brengt de onvergetelijke hits van de Beatles, The Rolling Stones, Status Quo en vele anderen naar De Vroone in Kapelle. Op vrijdag 12 september wordt het publiek meegenomen op een muzikale reis door de gloriejaren van de rockmuziek.
2 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle wil bedrijventerrein Smokkelhoek aansluiten op het landelijke waterstofnetwerk. Samen met de Provincie Zeeland heeft Kapelle een brief gestuurd aan Netbeheer Nederland om het project voor te dragen als pilot. Het bedrijventerrein moet in Zeeland het voorbeeld worden voor de ontwikkeling van een regionale waterstofinfrastructuur.
3 dagen geleden