Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jubelstemming op Wall Street na uitspraken Powell

Jubelstemming op Wall Street na uitspraken Powell

NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.

Powell zei dat het "gerechtvaardigd" kan zijn "om onze beleidskoers aan te passen". Die uitspraken deed hij tijdens een speech bij de jaarlijkse conferentie van de Fed in het Amerikaanse Jackson Hole. De Amerikaanse president Donald Trump roept Powell al maanden op de rente weer te verlagen. Dat vond Powell tot nu toe nog niet gerechtvaardigd, onder meer omdat de importheffingen van Trump de inflatie zouden kunnen opdrijven.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,9 procent hoger op 45.631,74 punten, een nieuw record. De brede S&P 500 klom 1,5 procent tot 6466,91 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,9 procent naar 21.496,54 punten.

Techbedrijven

Uit de werkgelegenheidscijfers van juli bleek dat de banengroei in de Verenigde Staten de afgelopen maanden aanzienlijk zwakker was dan eerder gemeld. Voor de Fed kan dat een reden zijn om in te grijpen met een rentestap, valt op te maken uit de woorden van Powell. Maar het centralebankhoofd blijft wel alert op de mogelijkheid dat de tarieven van Trump voor aanhoudende inflatie kunnen zorgen.

Onder meer de aandelen van grote techbedrijven gingen omhoog. Nvidia kreeg er 1,7 procent bij. Meta, Tesla en Amazon wonnen tot 6,2 procent.

Intel

Intel steeg 5,5 procent. Volgens Trump heeft de chipfabrikant ermee ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in het bedrijf te geven. De president zei het idee hiervoor te hebben geopperd toen hij eerder deze maand afsprak met Intels topman Lip-Bu Tan.

Apple klom 1,3 procent. De iPhone-maker voert volgens persbureau Bloomberg verkennende gesprekken over het gebruik van Google Gemini, het AI-model van Google, om een nieuwe versie van spraakassistent Siri aan te drijven. Het zou volgens Bloomberg een belangrijke stap zijn voor Apple in het uitbesteden van meer van zijn technologie voor kunstmatige intelligentie (AI). Google-moederbedrijf Alphabet ging 3,2 procent vooruit.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

2 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

7 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

9 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

14 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden