Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JPMorgan daalt op Wall Street na tegenvallende resultaten

JPMorgan daalt op Wall Street na tegenvallende resultaten

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase werd donderdag bijna 5 procent lager gezet op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse bank boekte minder omzet en winst dan verwacht. Het financiële concern moest meer geld opzij zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald vanwege de verslechterde economische vooruitzichten. Ook stopt de bank tijdelijk met de inkoop van eigen aandelen.

Concurrent Morgan Stanley kwam ook met tegenvallende cijfers en verloor bijna 3 procent. Andere grote banken als Wells Fargo en Citigroup, die vrijdag met cijfers komen, noteerden ruim 3 procent lager. Bank of America en Goldman Sachs, die maandag de boeken openen, werden eveneens rond de 3 procent lager gezet.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de sterker dan verwachte toename van de Amerikaanse inflatie. De kans dat de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten nog agressiever gaat verhogen is daarmee toegenomen. Donderdag bleek dat ook de prijzen die Amerikaanse producenten voor hun goederen rekenen in juni verder zijn gestegen.

Dow-Jonesindex

De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen verklaarde dat de inflatie in de VS "onacceptabel hoog" is en dat het terugdringen van de consumentenprijzen de hoogste prioriteit van de regering is. Een prijsplafond voor Russische olie zou daarbij volgens Yellen kunnen helpen om de olieprijzen te drukken.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,7 procent lager op 30.258 punten. De brede S&P 500 verloor 1,6 procent tot 3743 punten en techgraadmeter Nasdaq speelde 1,4 procent kwijt op 11.087 punten.

Tesla

Tesla zakte verder bijna 2 procent. Analisten van Morgan Stanley schroefden hun koersdoel voor de fabrikant van elektrische auto's terug vanwege groeivertraging van de economie. Groothandelsketen Costco steeg op zijn beurt 1 procent dankzij een koopadvies door Deutsche Bank.

De euro was 0,9970 dollar waard tegen 1,0083 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 3,7 procent tot 92,72 dollar. Brentolie werd 3,2 procent goedkoper op 96,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

45 minuten geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

46 minuten geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

47 minuten geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

1 uur geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

3 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

3 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

3 uur geleden