Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JPMorgan daalt op Wall Street na tegenvallende resultaten

JPMorgan daalt op Wall Street na tegenvallende resultaten

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase werd donderdag bijna 5 procent lager gezet op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse bank boekte minder omzet en winst dan verwacht. Het financiële concern moest meer geld opzij zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald vanwege de verslechterde economische vooruitzichten. Ook stopt de bank tijdelijk met de inkoop van eigen aandelen.

Concurrent Morgan Stanley kwam ook met tegenvallende cijfers en verloor bijna 3 procent. Andere grote banken als Wells Fargo en Citigroup, die vrijdag met cijfers komen, noteerden ruim 3 procent lager. Bank of America en Goldman Sachs, die maandag de boeken openen, werden eveneens rond de 3 procent lager gezet.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de sterker dan verwachte toename van de Amerikaanse inflatie. De kans dat de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten nog agressiever gaat verhogen is daarmee toegenomen. Donderdag bleek dat ook de prijzen die Amerikaanse producenten voor hun goederen rekenen in juni verder zijn gestegen.

Dow-Jonesindex

De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen verklaarde dat de inflatie in de VS "onacceptabel hoog" is en dat het terugdringen van de consumentenprijzen de hoogste prioriteit van de regering is. Een prijsplafond voor Russische olie zou daarbij volgens Yellen kunnen helpen om de olieprijzen te drukken.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,7 procent lager op 30.258 punten. De brede S&P 500 verloor 1,6 procent tot 3743 punten en techgraadmeter Nasdaq speelde 1,4 procent kwijt op 11.087 punten.

Tesla

Tesla zakte verder bijna 2 procent. Analisten van Morgan Stanley schroefden hun koersdoel voor de fabrikant van elektrische auto's terug vanwege groeivertraging van de economie. Groothandelsketen Costco steeg op zijn beurt 1 procent dankzij een koopadvies door Deutsche Bank.

De euro was 0,9970 dollar waard tegen 1,0083 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 3,7 procent tot 92,72 dollar. Brentolie werd 3,2 procent goedkoper op 96,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

8 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

11 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

13 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

15 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

16 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

16 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

16 uur geleden