Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jos Schrauwen deed mee aan de fittest voor Tholenaren

Jos Schrauwen deed mee aan de fittest voor Tholenaren

Volgens Jos is gezondheid slechts een gegeven en een beetje geluk hebben. Hij geeft zelf aan: “De een kan met zijn 40 jaar niet wat de ander met 90 nog kan, en zo oud ben ik nog niet dus dat valt wel mee”.

“Je wilt weten hoe je lijf erbij staat. Dat doe je dan wel bij de dokter normaal gesproken, maar ik ben 76 en denk dat ik niks mankeer. Toch is het ongeveer 2 jaar geleden dat ik neusbloedingen kreeg. Naar de eerste hulp in Bergen op Zoom moet je dan. Daar kreeg ik te horen dat ik een hoge bloeddruk heb en dat die naar beneden moet. Daar krijg je dan pilletjes voor en dat is dan het enige medicijn dat ik in al die 76 jaar genomen heb”, vertelt Jos.

“Ik wandel elke ochtend rond de 3 á 6 kilometer, alleen als het heel slecht weer is doe ik dat niet. Ik ben rond half 8 weer thuis en dan zijn mijn zoon en schoondochter aan het werk. Dan vragen zij ‘Wil je de hond nog even uitlaten?’. Dat gebeurt dan ook zo’n 4 keer per week. Dan loop je wel het nodige en ik denk dat dat wel goed is.” 

Jos heeft een gezonde levensstijl en beweegt veel. Toch schrok hij wel van de resultaten: “Ik ben gekrompen en zwaarder geworden.” Hij verklaart: “Je zit ook meer. Toen je nog geen pensioen had, zat je in het arbeidsproces. Je moet natuurlijk flink aanpoten en dan krijgt voeding niet de kans om ergens in vast te gaan zitten.”

Meer uit Tholen

Oppositie niet blij met voortzetten huidige coalitie: ‘Doet geen recht aan de kiezer’

THOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.

2 uur geleden
Derde mannenzangavond haalt geld op voor goed doel in de Maartenskerk

SINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.

6 uur geleden
Queen-tributeband keert terug naar Op d’n Dreef Festival: ‘Trots dat dit gelukt is’

SINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.

22 uur geleden
Thoolse coalitie met SGP, ChristenUnie en VVD gaat door met extra wethouder

THOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.

1 dag geleden
Vier Thoolse teams vertegenwoordigen Zeeland op het NK schooldammen

THOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.

1 dag geleden
Gratis smeren tegen huidkanker: Tholen plaatst zonnebrandpalen bij strandjes

THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.

2 dagen geleden
Anonieme tip leidt tot drugsvondst in woning Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.

2 dagen geleden