Jos Schrauwen deed mee aan de fittest voor Tholenaren
Volgens Jos is gezondheid slechts een gegeven en een beetje geluk hebben. Hij geeft zelf aan: “De een kan met zijn 40 jaar niet wat de ander met 90 nog kan, en zo oud ben ik nog niet dus dat valt wel mee”.
“Je wilt weten hoe je lijf erbij staat. Dat doe je dan wel bij de dokter normaal gesproken, maar ik ben 76 en denk dat ik niks mankeer. Toch is het ongeveer 2 jaar geleden dat ik neusbloedingen kreeg. Naar de eerste hulp in Bergen op Zoom moet je dan. Daar kreeg ik te horen dat ik een hoge bloeddruk heb en dat die naar beneden moet. Daar krijg je dan pilletjes voor en dat is dan het enige medicijn dat ik in al die 76 jaar genomen heb”, vertelt Jos.
“Ik wandel elke ochtend rond de 3 á 6 kilometer, alleen als het heel slecht weer is doe ik dat niet. Ik ben rond half 8 weer thuis en dan zijn mijn zoon en schoondochter aan het werk. Dan vragen zij ‘Wil je de hond nog even uitlaten?’. Dat gebeurt dan ook zo’n 4 keer per week. Dan loop je wel het nodige en ik denk dat dat wel goed is.”
Jos heeft een gezonde levensstijl en beweegt veel. Toch schrok hij wel van de resultaten: “Ik ben gekrompen en zwaarder geworden.” Hij verklaart: “Je zit ook meer. Toen je nog geen pensioen had, zat je in het arbeidsproces. Je moet natuurlijk flink aanpoten en dan krijgt voeding niet de kans om ergens in vast te gaan zitten.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
16 uur geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
20 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
21 uur geledenSCHERPENISSE/THOLEN - De inloopbijeenkomsten in dorpshuis De Vossenkuil en dorpshuis Sassegrave die voor vanavond gepland stonden, gaan niet door. Dat maken Stadlander en de gemeente Tholen bekend. Het ging om bijeenkomsten over de herinrichting van de Hoge Markt en de herontwikkeling van de Bou Kooijmanstraat.
21 uur geledenTHOLEN - Het busverkeer in Zeeland ligt volledig stil door de hevige sneeuwval. Er rijden geen bussen tot minstens 14.00 uur, meldt vervoerder Connexxion. Ook Arriva is gestopt met rijden.
22 uur geledenTHOLEN - De Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) haalt vandaag geen afval op in de gemeente Tholen. Door de slechte weersomstandigheden en code oranje zijn alle inzamelroutes geannuleerd.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Vanwege de aanhoudend slechte weersvoorspellingen en de verwachte gladheid heeft het College van Bestuur van de Stichting Lowys Porquin besloten, in overleg met de schooldirecteuren, dat alle scholen morgen gesloten blijven. "De veiligheid van onze leerlingen, ouders en medewerkers staat altijd voorop, en wij willen voorkomen dat iemand onnodig risico loopt onderweg naar school", meldt LPS in een brief aan ouders, die verstrekt is via de scholen. Het gaat om 31 scholen, verspreid over de gemeenten Woensdrecht, Steenbergen en Bergen op Zoom.
1 dag geleden