Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joost Klein begint aan cruciale repetities in Malmö

Joost Klein begint aan cruciale repetities in Malmö

MALMÖ (ANP) - Na bijna anderhalve week in Malmö breken de dagen van de waarheid aan voor Joost Klein op het Eurovisie Songfestival. Voordat donderdagavond de tweede halve finale op het programma staat, moet de Nederlander eerst nog drie generale repetities doorlopen.

De eerste twee zogeheten dress rehearsals, waarin de complete shows worden geoefend, vinden woensdag plaats in de Malmö Arena. Voor het eerst wordt dan duidelijk wat Klein precies in petto heeft voor songfestivalkijkend Europa. Tot nu toe zijn alleen de laatste dertig seconden van zijn act vrijgegeven.

Uit de repetitiebeelden viel op te maken dat Klein voor het outro van Europapa, dat gericht is aan zijn overleden vader, ondertiteling gebruikt. Daarmee hoopt het Nederlandse kamp dat de boodschap van het nummer in heel Europa overkomt. Het is de eerste keer dat een land een deel van zijn act laat ondertitelen.

De verwachting is dat Klein donderdag glansrijk naar de finale gaat. Welke landen doorgaan, wordt beslist door het publiek. De internationale jury's komen pas in de finale aan bod.

Meer uit Binnenland

Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

6 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

7 uur geleden
42-jarige Poolse man overleden in meer bij Weert

WEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.

7 uur geleden
Inspectie ziet stijgend aantal meldingen van verwaarloosde dieren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.

10 uur geleden
Actie XR op Media Park rustig verlopen

HILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.

11 uur geleden
XR voert actie voor gebouw NOS op het Media Park

HILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "mis­leidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaat­journaal waarin klimaat­rechtvaardigheid centraal staat".

13 uur geleden
Twintig woningen ontruimd om brand in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.

13 uur geleden