Jongens opgepakt voor zeer grote brand Goes, één uit Middelburg (15) en tweetal uit Goes (14 en 15)
GOES - De politie heeft vandaag en gisteren een drietal jongens aangehouden voor de grote brand bij een voormalige garage aan de Marconistraat.
De politie heeft vandaag en gisteren een drietal jongens aangehouden voor de grote brand bij een voormalige garage aan de Marconistraat. De brand, die werd ontdekt op 6 mei rond 03:00 uur toen de vlammen al uit het dak kwamen, ontwikkelde zich tot een zeer grote uitslaande brand met veel rookontwikkeling. De brandweer bestreed de brand met groot materieel. Rond 05.15 uur werd het sein ‘brand meester’ gegeven.
Aanhoudingen
Politie en justitie startte daarna met een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak van de brand. Al snel ontstond het vermoeden dat de brand was aangestoken. Na het nodige onderzoek werd gisteren een 14-jarige jongen uit de gemeente Goes uitgenodigd op het politiebureau in zijn woonplaats. Hij werd aangehouden op verdenking van brandstichting. De jongen is vrijdag verhoord en diezelfde middag in verzekering gesteld.
Vanmorgen werd een 15-jarige jongen uit Middelburg aangehouden. Zaterdagmiddag volgde de arrestatie van een derde verdachte, namelijk een 15-jarige jongen uit de gemeente Goes. Zij worden ook verdacht van brandstichting. Deze twee jongens hebben op het politiebureau een verklaring afgelegd en zijn in verzekering gesteld.
Vanwege de jeugdige leeftijd van de jongens wordt het drietal thuis in verzekering gesteld, waarbij zij het huis niet mogen verlaten. Tevens zijn hun beperkende maatregelen opgelegd, waarbij zij alleen contact mogen hebben met hun advocaat en de politie. Maandag wordt het drietal voor de rechter-commissaris geleid.
Meer uit Beveland
GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 dag geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
2 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
2 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 dagen geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
3 dagen geleden's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.
3 dagen geleden