Jongen (14) opgepakt om mogelijke aanslag bij huis loodgieter
VLAARDINGEN (ANP) - Een 14-jarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag opgepakt op de Gretha Hofstralaan in Vlaardingen, vlak bij het huis van de loodgieter die vaak doelwit van aanslagen is geweest. De jongen had goederen bij zich die worden gebruikt bij het plegen van aanslagen, meldt de politie woensdagmiddag. Om wat voor goederen het precies gaat, wil een woordvoerder van de politie niet zeggen.
De verdachte jongen komt uit Leidschendam en zit in beperkingen. Dit betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. De politie onderzoekt of er een verband is met eerdere explosies in diezelfde straat. De woning van de loodgieter is eind maart op last van burgemeester Bert Wijbenga voor de derde keer gesloten. De man die getrouwd is en twee kinderen heeft is al meer dan tien keer doelwit geweest van aanslagen. Zelf zei hij eerder niet te weten waarom hij het doelwit is.
Vorige week vrijdag hield de politie nog een 15-jarige Rotterdammer en 16-jarige jongen uit Krimpen aan den IJssel aan bij het huis. Ook zij hadden spullen bij zich die gebruikt worden bij het plegen van aanslagen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.
11 uur geleden