Jongen (14) opgepakt om mogelijke aanslag bij huis loodgieter
VLAARDINGEN (ANP) - Een 14-jarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag opgepakt op de Gretha Hofstralaan in Vlaardingen, vlak bij het huis van de loodgieter die vaak doelwit van aanslagen is geweest. De jongen had goederen bij zich die worden gebruikt bij het plegen van aanslagen, meldt de politie woensdagmiddag. Om wat voor goederen het precies gaat, wil een woordvoerder van de politie niet zeggen.
De verdachte jongen komt uit Leidschendam en zit in beperkingen. Dit betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. De politie onderzoekt of er een verband is met eerdere explosies in diezelfde straat. De woning van de loodgieter is eind maart op last van burgemeester Bert Wijbenga voor de derde keer gesloten. De man die getrouwd is en twee kinderen heeft is al meer dan tien keer doelwit geweest van aanslagen. Zelf zei hij eerder niet te weten waarom hij het doelwit is.
Vorige week vrijdag hield de politie nog een 15-jarige Rotterdammer en 16-jarige jongen uit Krimpen aan den IJssel aan bij het huis. Ook zij hadden spullen bij zich die gebruikt worden bij het plegen van aanslagen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
13 minuten geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33) uit Heerhugowaard die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI. De conclusies zouden niet overeenkomen met wat de verdachte tijdens het onderzoek heeft verklaard.
3 uur geleden