Jonge zwaan overleden na ongelukkige botsing met bedrijfspand in Tholen
THOLEN - Een jonge zwaan is vandaag ingeslapen nadat hij gisterenmiddag tegen een gebouw op het bedrijventerrein Welgelegen was gevlogen. De zwaan raakte daarbij ernstig gewond.
Op maandag 16 oktober kreeg de Dierenambulance Zwanengroep Zuid-Holland, een stichting die zich inzet voor zwanen in nood, een melding van Dierenwelzijn Zeeland over een gewonde zwaan. Dit jonge dier was ongelukkig tegen een bedrijfspand in Tholen gebotst en had ernstige verwondingen opgelopen. De Zwanengroep ging ter plaatse om te proberen het arme dier te helpen.
Botbreuk en benauwdheidBij aankomst zagen de hulpverleners van het reddingsteam dat de zwaan duidelijk in pijn op de grond lag. De zwaan had een open botbreuk en toonde verschijnselen van benauwdheid. Daarnaast had de zwaan bloed onder zijn vleugel. Met grote zorg werd de zwaan voor behandeling overgebracht naar Vogelklas Karel Schot in Rotterdam, een opvangcentrum voor hulpbehoevende wilde vogels en andere dieren.
Helaas bleken de verwondingen van de zwaan erger dan aanvankelijk gedacht. Vandaag ontving de Zwanengroep Zuid-Holland een telefoontje van de opvang met het droevige nieuws dat, na zorgvuldige overweging, is besloten de gewonde zwaan te euthanaseren.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht.
8 uur geledenTHOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.
11 uur geledenSCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.
15 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.
1 dag geledenTHOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.
2 dagen geleden