Jonge zwaan overleden na ongelukkige botsing met bedrijfspand in Tholen
THOLEN - Een jonge zwaan is vandaag ingeslapen nadat hij gisterenmiddag tegen een gebouw op het bedrijventerrein Welgelegen was gevlogen. De zwaan raakte daarbij ernstig gewond.
Op maandag 16 oktober kreeg de Dierenambulance Zwanengroep Zuid-Holland, een stichting die zich inzet voor zwanen in nood, een melding van Dierenwelzijn Zeeland over een gewonde zwaan. Dit jonge dier was ongelukkig tegen een bedrijfspand in Tholen gebotst en had ernstige verwondingen opgelopen. De Zwanengroep ging ter plaatse om te proberen het arme dier te helpen.
Botbreuk en benauwdheidBij aankomst zagen de hulpverleners van het reddingsteam dat de zwaan duidelijk in pijn op de grond lag. De zwaan had een open botbreuk en toonde verschijnselen van benauwdheid. Daarnaast had de zwaan bloed onder zijn vleugel. Met grote zorg werd de zwaan voor behandeling overgebracht naar Vogelklas Karel Schot in Rotterdam, een opvangcentrum voor hulpbehoevende wilde vogels en andere dieren.
Helaas bleken de verwondingen van de zwaan erger dan aanvankelijk gedacht. Vandaag ontving de Zwanengroep Zuid-Holland een telefoontje van de opvang met het droevige nieuws dat, na zorgvuldige overweging, is besloten de gewonde zwaan te euthanaseren.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
14 uur geledenSCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
20 uur geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
2 dagen geleden