Jonge zwaan overleden na ongelukkige botsing met bedrijfspand in Tholen
THOLEN - Een jonge zwaan is vandaag ingeslapen nadat hij gisterenmiddag tegen een gebouw op het bedrijventerrein Welgelegen was gevlogen. De zwaan raakte daarbij ernstig gewond.
Op maandag 16 oktober kreeg de Dierenambulance Zwanengroep Zuid-Holland, een stichting die zich inzet voor zwanen in nood, een melding van Dierenwelzijn Zeeland over een gewonde zwaan. Dit jonge dier was ongelukkig tegen een bedrijfspand in Tholen gebotst en had ernstige verwondingen opgelopen. De Zwanengroep ging ter plaatse om te proberen het arme dier te helpen.
Botbreuk en benauwdheidBij aankomst zagen de hulpverleners van het reddingsteam dat de zwaan duidelijk in pijn op de grond lag. De zwaan had een open botbreuk en toonde verschijnselen van benauwdheid. Daarnaast had de zwaan bloed onder zijn vleugel. Met grote zorg werd de zwaan voor behandeling overgebracht naar Vogelklas Karel Schot in Rotterdam, een opvangcentrum voor hulpbehoevende wilde vogels en andere dieren.
Helaas bleken de verwondingen van de zwaan erger dan aanvankelijk gedacht. Vandaag ontving de Zwanengroep Zuid-Holland een telefoontje van de opvang met het droevige nieuws dat, na zorgvuldige overweging, is besloten de gewonde zwaan te euthanaseren.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
15 uur geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
19 uur geledenTHOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
2 dagen geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
2 dagen geleden