Jonge zwaan overleden na ongelukkige botsing met bedrijfspand in Tholen
THOLEN - Een jonge zwaan is vandaag ingeslapen nadat hij gisterenmiddag tegen een gebouw op het bedrijventerrein Welgelegen was gevlogen. De zwaan raakte daarbij ernstig gewond.
Op maandag 16 oktober kreeg de Dierenambulance Zwanengroep Zuid-Holland, een stichting die zich inzet voor zwanen in nood, een melding van Dierenwelzijn Zeeland over een gewonde zwaan. Dit jonge dier was ongelukkig tegen een bedrijfspand in Tholen gebotst en had ernstige verwondingen opgelopen. De Zwanengroep ging ter plaatse om te proberen het arme dier te helpen.
Botbreuk en benauwdheidBij aankomst zagen de hulpverleners van het reddingsteam dat de zwaan duidelijk in pijn op de grond lag. De zwaan had een open botbreuk en toonde verschijnselen van benauwdheid. Daarnaast had de zwaan bloed onder zijn vleugel. Met grote zorg werd de zwaan voor behandeling overgebracht naar Vogelklas Karel Schot in Rotterdam, een opvangcentrum voor hulpbehoevende wilde vogels en andere dieren.
Helaas bleken de verwondingen van de zwaan erger dan aanvankelijk gedacht. Vandaag ontving de Zwanengroep Zuid-Holland een telefoontje van de opvang met het droevige nieuws dat, na zorgvuldige overweging, is besloten de gewonde zwaan te euthanaseren.
Meer uit Tholen
ADVERTORIAL - Goede oogzorg is essentieel voor kwaliteit van leven. In de regio West-Brabant kunnen inwoners nu terecht bij Xpert Clinics, waar persoonlijke aandacht en specialistische zorg centraal staan. Met vestigingen in onder andere Etten-Leur en Bergen op Zoom is hoogwaardige oogzorg dichterbij dan ooit.
11 uur geledenZEELAND - Bijna 4 op de 10 werkgevers verwachten dat er in hun organisatie de komende vijf jaar werknemers met pensioen gaan. Binnen de overheid en de industrie ligt dit aandeel veel hoger. Werkgevers in deze sectoren verwachten ook vaker dat dit gevolgen heeft voor hun bedrijfsvoering. In sectoren zoals de handel en de specialistische zakelijke dienstverlening verwachten werkgevers dit juist minder vaak. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. In Zeeland is het aandeel werknemers van 60 jaar of ouder 11 procent, iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 10 procent.
14 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.
2 dagen geledenSINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.
2 dagen geledenTHOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.
3 dagen geleden