Jonge Moslims: uitspraken Nobel dragen bij aan moslimhaat
DEN HAAG (ANP) - De uitspraken van staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie), die maandag onder meer zei dat een groot deel van de islamitische jongeren de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijft, zijn volgens het Collectief Jonge Moslims "ongefundeerd en schadelijk". Ook dragen ze volgens de beweging bij aan "moslimdiscriminatie en -haat".
Dat jonge moslims onvoldoende geïntegreerd zouden zijn maakt Nobel op uit het geweld van afgelopen week in Amsterdam. Esma Kendir, voorzitter van het Collectief Jonge Moslims, meldt dat "populistische uitspraken" als die van de staatssecretaris "wantrouwen en verdeeldheid" aanwakkeren. "Ze scheppen een onveilig klimaat voor moslims in ons land en versterken het idee dat wij als 'ander' worden gezien. Deze benadering lijkt een bewuste poging om ons als zondebok weg te zetten voor bredere maatschappelijke problemen."
Daar voegt Kendir aan toe dat de jongeren waar Nobel het over heeft vaak in Nederland zijn geboren en getogen. "Ons blijven aanspreken op 'integratie' getuigt van een misplaatst idee dat wij buitenstaanders zijn."
"Het kabinet kiest er opnieuw voor om onze gemeenschap te stigmatiseren en te generaliseren op basis van incidenten in onze maatschappij, zonder oog te hebben voor feiten en zorgvuldigheid", aldus het collectief. Terwijl het kabinet zich volgens de beweging juist zou moeten richten op een samenleving "zonder moslimdiscriminatie, antisemitisme en andere vormen van haat".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twaalf jaar cel geëist tegen twee mannen die worden verdacht van een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ging een explosief af onder zijn auto, terwijl hij stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De advocaat was die ochtend onderweg naar zijn werk. Hij raakte niet gewond, zijn Mercedes liep wel schade op.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De treinen rijden het hele weekend volgens een aangepaste, afgeschaalde dienstregeling, meldt ProRail. Het bedrijf zegt dat sneeuw en ijs zorgen voor problemen met de wissels. Zondag wordt bekeken of de treinen vanaf maandag weer volgens de normale dienstregeling kunnen rijden.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het komende weekend heeft het winterse weer invloed op de afvalinzameling in meerdere gemeenten. Onder meer in Almere, Nieuwegein en Veendam wordt deze week geen huishoudelijk afval opgehaald, en ook de inzameling van grofvuil en kerstbomen ligt op sommige plekken tijdelijk stil.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft drie vrouwen veroordeeld tot boetes van 300 euro voor het vernielen en bekladden van de Israëlische ambassade in Den Haag. De vrouwen uit Leiden en Rotterdam bekenden vrijdag in de rechtbank in Den Haag dat ze op 12 augustus vorig jaar rode verf hadden gegooid naar de gevel van de ambassade, waarbij volgens de verdachten onbedoeld een ruit sneuvelde. Ook schreven ze 'Fuck Israël' op de stoep. Dat deden ze midden in de nacht, rond 03.30 uur.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen, Friesland en de Waddeneilanden tot 21.00 uur vrijdagavond vanwege een krachtige oostenwind. Daardoor is er plaatselijk kans op sneeuwjacht en sneeuwduinen. Code oranje was al van kracht tot het middaguur.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe hebben nog voldoende strooizout om de wegen en fietspaden die onder hun beheer vallen begaanbaar te houden. Voor deze provincies geldt sinds middernacht code oranje, omdat de sneeuw in combinatie met harde wind voor problemen kan zorgen. De provinciale wegen worden zo goed mogelijk schoongehouden, zeggen woordvoerders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.
3 uur geleden