Jonge Moslims: uitspraken Nobel dragen bij aan moslimhaat
DEN HAAG (ANP) - De uitspraken van staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie), die maandag onder meer zei dat een groot deel van de islamitische jongeren de Nederlandse normen en waarden niet onderschrijft, zijn volgens het Collectief Jonge Moslims "ongefundeerd en schadelijk". Ook dragen ze volgens de beweging bij aan "moslimdiscriminatie en -haat".
Dat jonge moslims onvoldoende geïntegreerd zouden zijn maakt Nobel op uit het geweld van afgelopen week in Amsterdam. Esma Kendir, voorzitter van het Collectief Jonge Moslims, meldt dat "populistische uitspraken" als die van de staatssecretaris "wantrouwen en verdeeldheid" aanwakkeren. "Ze scheppen een onveilig klimaat voor moslims in ons land en versterken het idee dat wij als 'ander' worden gezien. Deze benadering lijkt een bewuste poging om ons als zondebok weg te zetten voor bredere maatschappelijke problemen."
Daar voegt Kendir aan toe dat de jongeren waar Nobel het over heeft vaak in Nederland zijn geboren en getogen. "Ons blijven aanspreken op 'integratie' getuigt van een misplaatst idee dat wij buitenstaanders zijn."
"Het kabinet kiest er opnieuw voor om onze gemeenschap te stigmatiseren en te generaliseren op basis van incidenten in onze maatschappij, zonder oog te hebben voor feiten en zorgvuldigheid", aldus het collectief. Terwijl het kabinet zich volgens de beweging juist zou moeten richten op een samenleving "zonder moslimdiscriminatie, antisemitisme en andere vormen van haat".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak over het Vlaardingse pleegmeisje. Na strafeisen van elf jaar cel en tbs met dwangverpleging legde de rechtbank in Rotterdam acht jaar cel op aan de pleegouders Johnny van den B. en Daisy W., omdat ze het meisje sloegen en opsloten in een kooi.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft donderdag telefonisch overlegd met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne over het vredesplan dat op tafel ligt. "De gesprekken rondom het vredesplan voor Oekraïne volgen elkaar snel op. Er zijn positieve stappen gezet", liet Schoof na afloop op X weten.
3 uur geleden