Jong Spanje en Jong Engeland in finale EK
BOEKAREST/BATUMI (ANP) - Jong Engeland en Jong Spanje nemen het zaterdag tegen elkaar op in de finale van het Europees kampioenschap. Jong Spanje versloeg woensdagavond in de halve finale in Boekarest in Roemenië Jong Oekraïne met 5-1. Jong Engeland was in de andere halve eindstrijd in Batumi in Georgië met 3-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Israël.
De voetballers van Spanje kwamen nog wel op achterstand tegen Oekraïne. Na goed terugleggen van Mykhaylo Mudryk schoot Artem Bondarenko de 1-0 binnen. Enkele minuten later bracht Abel Ruiz Spanje op gelijke hoogte. Hij kapte zijn tegenstander uit en schoot raak. Spanje ging met voorsprong de rust in. Oihan Sancet zorgde kort daarop met een laag schot voor de tweede Spaanse treffer.
In de tweede helft liep vijfvoudig Europees kampioen Spanje verder uit. Antonio Blanco zorgde met een goed geplaatst schot na een interceptie voor de 3-1. Invaller Aimar Oroz was nog trefzeker en Sergio Gómez bepaalde de eindstand met een schot in de linkerhoek.
Engelse doelpuntenmakers
Morgan Gibbs-White zette Engeland dat voor het eerst sinds 2009 weer in de finale staat, kort voor rust op voorsprong. Daarmee maakte de middenvelder zijn gemiste strafschop in de 17e minuut goed. Halverwege de tweede helft verdubbelde Cole Palmer de voorsprong. De treffer leek te worden afgekeurd, maar na het bekijken van de beelden bleek van buitenspel toch geen sprake.
Noni Madueke zat op de reservebank bij Engeland, dat het zaterdag in de finale opneemt tegen Jong Spanje of Jong Oekraïne. De oud-PSV'er verving in de slotfase Gibbs-White. Cameron Archer, een andere invaller, zorgde in de 90e minuut voor de 3-0.
Engelsen tweemaal kampioen
Jong Engeland won het EK twee keer, in 1982 en 1984, toen Spanje werd geklopt. In 2009 was Jong Duitsland in de eindstrijd te sterk. Spanje won vijf keer. De laatste keer in 2019 toen Duitsland werd verslagen. In 2021 strandde Spanje net als Nederland in de halve finale.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden