
Jong Oranje wint dankzij Sierhuis en Boadu ruim van Wit-Rusland
ALMERE (ANP) - Jong Oranje heeft ook de thuiswedstrijd tegen Jong Wit-Rusland in de EK-kwalificatie met ruime cijfers gewonnen. In Almere werd het 5-0 voor de ploeg van bondscoach Erwin van de Looi. Jong Oranje was al zeker van deelname aan het EK.
Kaj Sierhuis opende na een half uur de score voor Jong Oranje in de eerste helft met een intikker op aangeven van Jurgen Ekkelenkamp. Een minuut later was het alweer 2-0. Via Myron Boadu viel de bal in het doel. De aanvaller van AZ maakte meteen na rust met een schot in de verre hoek zijn tweede treffer. Sierhuis bracht daarna met twee goals op aangeven van Sherel Floranus de score naar 5-0.
De ploeg van bondscoach Van de Looi, die alle negen duels heeft gewonnen, strijdt nog om de groepswinst. Jong Oranje speelt woensdag de laatste groepswedstrijd tegen Jong Portugal, de nummer 2 in de kwalificatiegroep.
Jong Oranje had eerder in Wit-Rusland met 7-0 gewonnen in de EK-kwalificatie. Voor Sierhuis was het de tweede wedstrijd op rij dat hij een hattrick maakte. In oktober deed hij dat ook bij de 7-0-zege tegen Jong Cyprus.
Meer uit Voetbal
BRATISLAVA (ANP) - In de eerste wedstrijd ooit voor een club uit de Faeröer in de groepsfase van een Europees voetbaltoernooi heeft Kí Klaksvik net niet voor een stunt kunnen zorgen. De landskampioen van de eilandengroep kwam in het eerste groepsduel uit de Conference League op een 1-0-voorsprong op bezoek bij Slovan Bratislava. De Slowaken wisten een nederlaag nog af te wenden: 2-1.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Voormalig Ajacied Mohammed Kudus heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de moeizame zege van West Ham United op Europa League-debutant TSC Backa Topola. De huidige koploper van Servië stond tot halverwege de tweede helft op voorsprong in Londen. Via een eigen doelpunt, een doelpunt van Kudus en een treffer van Tomas Soucek won de Conference League-winnaar alsnog: 3-1.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de groepsfase van de Europa League begonnen met een gelijkspel. De Amsterdammers kwamen in eigen stadion tegen Olympique Marseille niet verder dan 3-3.
5 uur geledenMOSTAR (ANP) - Trainer Pascal Jansen heeft AZ in zijn tijd bij de club niet eerder zo slecht zien spelen als in de tweede helft van het Conference League-duel met Zrinjski Mostar. Daarin gaf de halvefinalist van vorig seizoen een 3-0-voorsprong weg en ging met 4-3 ten onder. "Ik heb hier geen verklaring voor. Dit is beneden alle peil", reageerde de coach, die sinds december 2020 de leiding heeft bij AZ, voor de camera van ESPN.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Legia Warschau heeft in de Conference League in het eerste groepsduel Aston Villa met 3-2 verslagen. De Polen gaan over twee weken op bezoek bij AZ.
7 uur geledenLINZ (ANP) - Liverpool is de groepsfase van de Europa League begonnen met een moeizame overwinning bij het Oostenrijkse LASK. De thuisploeg leidde bij rust met 1-0, maar na de pauze zette de ploeg van coach Jürgen Klopp de zaken recht: 1-3.
7 uur geledenMOSTAR (ANP) - AZ heeft zich na een 3-0-voorsprong in het eerste duel in de groepsfase van de Conference League alsnog laten verrassen door Zrinjski Mostar. De verliezend halvefinalist van vorig seizoen uit Alkmaar ging door vier tegentreffers in de tweede helft met 4-3 ten onder in Bosnië en Herzegovina. Het was vooral aan AZ-doelman Mathew Ryan te wijten dat de Bosnische kampioen de wedstrijd nog won.
7 uur geleden