Jong Oranje wint dankzij Sierhuis en Boadu ruim van Wit-Rusland
ALMERE (ANP) - Jong Oranje heeft ook de thuiswedstrijd tegen Jong Wit-Rusland in de EK-kwalificatie met ruime cijfers gewonnen. In Almere werd het 5-0 voor de ploeg van bondscoach Erwin van de Looi. Jong Oranje was al zeker van deelname aan het EK.
Kaj Sierhuis opende na een half uur de score voor Jong Oranje in de eerste helft met een intikker op aangeven van Jurgen Ekkelenkamp. Een minuut later was het alweer 2-0. Via Myron Boadu viel de bal in het doel. De aanvaller van AZ maakte meteen na rust met een schot in de verre hoek zijn tweede treffer. Sierhuis bracht daarna met twee goals op aangeven van Sherel Floranus de score naar 5-0.
De ploeg van bondscoach Van de Looi, die alle negen duels heeft gewonnen, strijdt nog om de groepswinst. Jong Oranje speelt woensdag de laatste groepswedstrijd tegen Jong Portugal, de nummer 2 in de kwalificatiegroep.
Jong Oranje had eerder in Wit-Rusland met 7-0 gewonnen in de EK-kwalificatie. Voor Sierhuis was het de tweede wedstrijd op rij dat hij een hattrick maakte. In oktober deed hij dat ook bij de 7-0-zege tegen Jong Cyprus.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
4 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
12 uur geleden