Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje met complete selectie begonnen aan voorbereiding EK

Jong Oranje met complete selectie begonnen aan voorbereiding EK

ZEIST (ANP) - Jong Oranje is met een complete selectie begonnen aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap van later deze maand in Georgië en Roemenië. Alle 23 door bondscoach Erwin van de Looi geselecteerde spelers verzamelden zich zondag in Zeist. In de selectie zitten geen spelers die nu nog verplichtingen hebben met hun clubteam.

De Nederlandse beloften vertrekken maandag voor een trainingskamp naar Oostenrijk. Woensdag is daar, bij SC Wiener Neustadt, een oefenwedstrijd tegen het olympisch elftal van Japan.

Jong Oranje vertrekt daarna naar Georgië. Woensdag 21 juni is in Tbilisi Jong België de eerste tegenstander in de groepsfase van het EK. Zaterdag 24 juni volgt de ontmoeting met Jong Portugal en dinsdag 27 juni is Jong Georgië de laatste opponent in de poulefase. Ook die twee duels zijn in Georgië. De eerste twee landen uit de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.

Teleurgesteld

Van de Looi heeft op het EK niet de beschikking over Jeremie Frimpong. De rechtsback van Bayer Leverkusen stelde zich niet beschikbaar omdat hij teleurgesteld was dat bondscoach Ronald Koeman hem niet selecteerde voor de finaleronde van de Nations League met het Nederlands elftal.

Jong Oranje won het EK tot dusverre twee keer, in 2006 en 2007. Beide keren was Foppe de Haan de bondscoach.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

15 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

15 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

15 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

17 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

18 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

19 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

19 uur geleden