Jong Oranje met complete selectie begonnen aan voorbereiding EK
ZEIST (ANP) - Jong Oranje is met een complete selectie begonnen aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap van later deze maand in Georgië en Roemenië. Alle 23 door bondscoach Erwin van de Looi geselecteerde spelers verzamelden zich zondag in Zeist. In de selectie zitten geen spelers die nu nog verplichtingen hebben met hun clubteam.
De Nederlandse beloften vertrekken maandag voor een trainingskamp naar Oostenrijk. Woensdag is daar, bij SC Wiener Neustadt, een oefenwedstrijd tegen het olympisch elftal van Japan.
Jong Oranje vertrekt daarna naar Georgië. Woensdag 21 juni is in Tbilisi Jong België de eerste tegenstander in de groepsfase van het EK. Zaterdag 24 juni volgt de ontmoeting met Jong Portugal en dinsdag 27 juni is Jong Georgië de laatste opponent in de poulefase. Ook die twee duels zijn in Georgië. De eerste twee landen uit de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.
Teleurgesteld
Van de Looi heeft op het EK niet de beschikking over Jeremie Frimpong. De rechtsback van Bayer Leverkusen stelde zich niet beschikbaar omdat hij teleurgesteld was dat bondscoach Ronald Koeman hem niet selecteerde voor de finaleronde van de Nations League met het Nederlands elftal.
Jong Oranje won het EK tot dusverre twee keer, in 2006 en 2007. Beide keren was Foppe de Haan de bondscoach.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
2 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
14 uur geleden