Jong Oranje met complete selectie begonnen aan voorbereiding EK
ZEIST (ANP) - Jong Oranje is met een complete selectie begonnen aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap van later deze maand in Georgië en Roemenië. Alle 23 door bondscoach Erwin van de Looi geselecteerde spelers verzamelden zich zondag in Zeist. In de selectie zitten geen spelers die nu nog verplichtingen hebben met hun clubteam.
De Nederlandse beloften vertrekken maandag voor een trainingskamp naar Oostenrijk. Woensdag is daar, bij SC Wiener Neustadt, een oefenwedstrijd tegen het olympisch elftal van Japan.
Jong Oranje vertrekt daarna naar Georgië. Woensdag 21 juni is in Tbilisi Jong België de eerste tegenstander in de groepsfase van het EK. Zaterdag 24 juni volgt de ontmoeting met Jong Portugal en dinsdag 27 juni is Jong Georgië de laatste opponent in de poulefase. Ook die twee duels zijn in Georgië. De eerste twee landen uit de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.
Teleurgesteld
Van de Looi heeft op het EK niet de beschikking over Jeremie Frimpong. De rechtsback van Bayer Leverkusen stelde zich niet beschikbaar omdat hij teleurgesteld was dat bondscoach Ronald Koeman hem niet selecteerde voor de finaleronde van de Nations League met het Nederlands elftal.
Jong Oranje won het EK tot dusverre twee keer, in 2006 en 2007. Beide keren was Foppe de Haan de bondscoach.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
51 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
4 uur geleden