Jong Oranje met complete selectie begonnen aan voorbereiding EK
ZEIST (ANP) - Jong Oranje is met een complete selectie begonnen aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap van later deze maand in Georgië en Roemenië. Alle 23 door bondscoach Erwin van de Looi geselecteerde spelers verzamelden zich zondag in Zeist. In de selectie zitten geen spelers die nu nog verplichtingen hebben met hun clubteam.
De Nederlandse beloften vertrekken maandag voor een trainingskamp naar Oostenrijk. Woensdag is daar, bij SC Wiener Neustadt, een oefenwedstrijd tegen het olympisch elftal van Japan.
Jong Oranje vertrekt daarna naar Georgië. Woensdag 21 juni is in Tbilisi Jong België de eerste tegenstander in de groepsfase van het EK. Zaterdag 24 juni volgt de ontmoeting met Jong Portugal en dinsdag 27 juni is Jong Georgië de laatste opponent in de poulefase. Ook die twee duels zijn in Georgië. De eerste twee landen uit de groep plaatsen zich voor de kwartfinales.
Teleurgesteld
Van de Looi heeft op het EK niet de beschikking over Jeremie Frimpong. De rechtsback van Bayer Leverkusen stelde zich niet beschikbaar omdat hij teleurgesteld was dat bondscoach Ronald Koeman hem niet selecteerde voor de finaleronde van de Nations League met het Nederlands elftal.
Jong Oranje won het EK tot dusverre twee keer, in 2006 en 2007. Beide keren was Foppe de Haan de bondscoach.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geleden