Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië
CLUJ (ANP) - Jong Oranje heeft in een weinig verheffende oefenwedstrijd met 0-0 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Beide ploegen, die in voorbereiding zijn op het EK van volgend jaar, creëerden amper kansen in de Cluj Arena. Jong Oranje had vier dagen eerder in Leuven met 2-1 gewonnen van Jong België, dankzij twee doelpunten van Brian Brobbey.
De spits van Ajax mocht zich de dag erna net als middenvelder Ryan Gravenberch (Bayern München) melden bij het 'grote' Oranje. Bondscoach Louis van Gaal had hen opgeroepen omdat Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners met blessures waren afgehaakt.
Coach Erwin van de Looi zette tegen Roemenië, dat volgend jaar samen met Georgië het EK organiseert, Joshua Zirkzee (Bologna) en Elayis Tavsan (NEC) op de plekken van Brobbey en Gravenberch. Hij stuurde verder dezelfde spelers het veld in als tegen België.
Op het slechte veld in de vrijwel lege Cluj Arena, waarin 30.000 toeschouwers passen, moesten de spelers van Jong Oranje vooral oppassen dat ze niet geblesseerd raakten. Zeker voor rust maakten de Roemenen behoorlijk wat overtredingen, wat na 35 minuten leidde tot een opstootje. Vlak voor rust creëerde Xavi Simons een aardige kans voor zichzelf, maar de PSV'er schoot na een dribbel net naast. Van de Looi liet vleugelverdediger Bjorn Meijer van Club Brugge na rust debuteren in Jong Oranje. Doelman Kjell Scherpen voorkwam in de slotfase dat de Nederlandse beloften een nederlaag moesten incasseren. De keeper van Vitesse hield de doorgebroken spits van Roemenië van scoren af.
Jong Oranje en Jong Roemenië troffen elkaar vorig jaar in Boedapest in de openingswedstrijd van het EK, toen werd het 1-1.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
25 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
40 minuten geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
1 uur geleden