Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië

Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië

CLUJ (ANP) - Jong Oranje heeft in een weinig verheffende oefenwedstrijd met 0-0 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Beide ploegen, die in voorbereiding zijn op het EK van volgend jaar, creëerden amper kansen in de Cluj Arena. Jong Oranje had vier dagen eerder in Leuven met 2-1 gewonnen van Jong België, dankzij twee doelpunten van Brian Brobbey.

De spits van Ajax mocht zich de dag erna net als middenvelder Ryan Gravenberch (Bayern München) melden bij het 'grote' Oranje. Bondscoach Louis van Gaal had hen opgeroepen omdat Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners met blessures waren afgehaakt.

Coach Erwin van de Looi zette tegen Roemenië, dat volgend jaar samen met Georgië het EK organiseert, Joshua Zirkzee (Bologna) en Elayis Tavsan (NEC) op de plekken van Brobbey en Gravenberch. Hij stuurde verder dezelfde spelers het veld in als tegen België.

Op het slechte veld in de vrijwel lege Cluj Arena, waarin 30.000 toeschouwers passen, moesten de spelers van Jong Oranje vooral oppassen dat ze niet geblesseerd raakten. Zeker voor rust maakten de Roemenen behoorlijk wat overtredingen, wat na 35 minuten leidde tot een opstootje. Vlak voor rust creëerde Xavi Simons een aardige kans voor zichzelf, maar de PSV'er schoot na een dribbel net naast. Van de Looi liet vleugelverdediger Bjorn Meijer van Club Brugge na rust debuteren in Jong Oranje. Doelman Kjell Scherpen voorkwam in de slotfase dat de Nederlandse beloften een nederlaag moesten incasseren. De keeper van Vitesse hield de doorgebroken spits van Roemenië van scoren af.

Jong Oranje en Jong Roemenië troffen elkaar vorig jaar in Boedapest in de openingswedstrijd van het EK, toen werd het 1-1.

Meer uit Voetbal

Koeman heeft goede eerste indruk van debutanten Emegha en Valente

WARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.

10 minuten geleden
Doelpunt Miedema genomineerd voor de FIFA Marta Award

ZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.

1 uur geleden
Noorwegen na zege op Estland zo goed als zeker van WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.

1 uur geleden
Feyenoord mag tegen Sturm Graz toch in vol stadion spelen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.

1 uur geleden
Turkse bond schorst 102 spelers om onrechtmatig gokken

ANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.

2 uur geleden
Tennisser De Minaur boekt eerste zege op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Alex de Minaur heeft zijn laatste groepsduel op de ATP Finals gewonnen en maakt nog kans op een plek in de halve finale. De 26-jarige Australiër rekende in twee sets af met Taylor Fritz: 7-6 (3) 6-3. Met de overwinning van De Minaur is Carlos Alcaraz zeker van een plek bij de laatste vier.

5 uur geleden
AZ maanden zonder rechtsback Kasius na enkeloperatie

ALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.

7 uur geleden