Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië
CLUJ (ANP) - Jong Oranje heeft in een weinig verheffende oefenwedstrijd met 0-0 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Beide ploegen, die in voorbereiding zijn op het EK van volgend jaar, creëerden amper kansen in de Cluj Arena. Jong Oranje had vier dagen eerder in Leuven met 2-1 gewonnen van Jong België, dankzij twee doelpunten van Brian Brobbey.
De spits van Ajax mocht zich de dag erna net als middenvelder Ryan Gravenberch (Bayern München) melden bij het 'grote' Oranje. Bondscoach Louis van Gaal had hen opgeroepen omdat Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners met blessures waren afgehaakt.
Coach Erwin van de Looi zette tegen Roemenië, dat volgend jaar samen met Georgië het EK organiseert, Joshua Zirkzee (Bologna) en Elayis Tavsan (NEC) op de plekken van Brobbey en Gravenberch. Hij stuurde verder dezelfde spelers het veld in als tegen België.
Op het slechte veld in de vrijwel lege Cluj Arena, waarin 30.000 toeschouwers passen, moesten de spelers van Jong Oranje vooral oppassen dat ze niet geblesseerd raakten. Zeker voor rust maakten de Roemenen behoorlijk wat overtredingen, wat na 35 minuten leidde tot een opstootje. Vlak voor rust creëerde Xavi Simons een aardige kans voor zichzelf, maar de PSV'er schoot na een dribbel net naast. Van de Looi liet vleugelverdediger Bjorn Meijer van Club Brugge na rust debuteren in Jong Oranje. Doelman Kjell Scherpen voorkwam in de slotfase dat de Nederlandse beloften een nederlaag moesten incasseren. De keeper van Vitesse hield de doorgebroken spits van Roemenië van scoren af.
Jong Oranje en Jong Roemenië troffen elkaar vorig jaar in Boedapest in de openingswedstrijd van het EK, toen werd het 1-1.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
2 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
2 uur geleden