Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië

Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië

CLUJ (ANP) - Jong Oranje heeft in een weinig verheffende oefenwedstrijd met 0-0 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Beide ploegen, die in voorbereiding zijn op het EK van volgend jaar, creëerden amper kansen in de Cluj Arena. Jong Oranje had vier dagen eerder in Leuven met 2-1 gewonnen van Jong België, dankzij twee doelpunten van Brian Brobbey.

De spits van Ajax mocht zich de dag erna net als middenvelder Ryan Gravenberch (Bayern München) melden bij het 'grote' Oranje. Bondscoach Louis van Gaal had hen opgeroepen omdat Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners met blessures waren afgehaakt.

Coach Erwin van de Looi zette tegen Roemenië, dat volgend jaar samen met Georgië het EK organiseert, Joshua Zirkzee (Bologna) en Elayis Tavsan (NEC) op de plekken van Brobbey en Gravenberch. Hij stuurde verder dezelfde spelers het veld in als tegen België.

Op het slechte veld in de vrijwel lege Cluj Arena, waarin 30.000 toeschouwers passen, moesten de spelers van Jong Oranje vooral oppassen dat ze niet geblesseerd raakten. Zeker voor rust maakten de Roemenen behoorlijk wat overtredingen, wat na 35 minuten leidde tot een opstootje. Vlak voor rust creëerde Xavi Simons een aardige kans voor zichzelf, maar de PSV'er schoot na een dribbel net naast. Van de Looi liet vleugelverdediger Bjorn Meijer van Club Brugge na rust debuteren in Jong Oranje. Doelman Kjell Scherpen voorkwam in de slotfase dat de Nederlandse beloften een nederlaag moesten incasseren. De keeper van Vitesse hield de doorgebroken spits van Roemenië van scoren af.

Jong Oranje en Jong Roemenië troffen elkaar vorig jaar in Boedapest in de openingswedstrijd van het EK, toen werd het 1-1.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

5 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

5 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

5 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

5 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

6 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

6 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

7 uur geleden