Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië

Jong Oranje blijft steken op 0-0 tegen EK-organisator Roemenië

CLUJ (ANP) - Jong Oranje heeft in een weinig verheffende oefenwedstrijd met 0-0 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Beide ploegen, die in voorbereiding zijn op het EK van volgend jaar, creëerden amper kansen in de Cluj Arena. Jong Oranje had vier dagen eerder in Leuven met 2-1 gewonnen van Jong België, dankzij twee doelpunten van Brian Brobbey.

De spits van Ajax mocht zich de dag erna net als middenvelder Ryan Gravenberch (Bayern München) melden bij het 'grote' Oranje. Bondscoach Louis van Gaal had hen opgeroepen omdat Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners met blessures waren afgehaakt.

Coach Erwin van de Looi zette tegen Roemenië, dat volgend jaar samen met Georgië het EK organiseert, Joshua Zirkzee (Bologna) en Elayis Tavsan (NEC) op de plekken van Brobbey en Gravenberch. Hij stuurde verder dezelfde spelers het veld in als tegen België.

Op het slechte veld in de vrijwel lege Cluj Arena, waarin 30.000 toeschouwers passen, moesten de spelers van Jong Oranje vooral oppassen dat ze niet geblesseerd raakten. Zeker voor rust maakten de Roemenen behoorlijk wat overtredingen, wat na 35 minuten leidde tot een opstootje. Vlak voor rust creëerde Xavi Simons een aardige kans voor zichzelf, maar de PSV'er schoot na een dribbel net naast. Van de Looi liet vleugelverdediger Bjorn Meijer van Club Brugge na rust debuteren in Jong Oranje. Doelman Kjell Scherpen voorkwam in de slotfase dat de Nederlandse beloften een nederlaag moesten incasseren. De keeper van Vitesse hield de doorgebroken spits van Roemenië van scoren af.

Jong Oranje en Jong Roemenië troffen elkaar vorig jaar in Boedapest in de openingswedstrijd van het EK, toen werd het 1-1.

Meer uit Voetbal

FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

6 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

18 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

19 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

20 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

21 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

22 uur geleden