
Jonathan Weststrate uit Wolphaartsdijk is bevlogen aspirant-brandweerman
WOLPHAARTSDIJK - Het brandweerkorps van Wolphaartsdijk bestaat 100 jaar. Bij iedere uitruk moeten er minimaal vier manschappen mee op de wagen. Voor die bezetting heeft de brandweer veel vrijwilligers nodig en daarom wordt aanstormend talent toegejuicht. Eén van de toekomstige brandweerlieden van Wolphaartsdijk is aspirant Jonathan Weststrate.
De 18-jarige Jonathan begon ooit bij de jeugdbrandweer en het beviel hem zo goed dat hij besloot om zich aan te melden als vrijwilliger. ‘’Ik vind het helpen van mensen een belangrijk onderdeel van het vak en de spanning van het werk maakt het heel leuk’’, zegt hij. ‘’Je krijgt wel een kick als je dan voor zo’n groot vuur staat.’’
Opleiding
Voordat hij officieel tot vrijwilliger benoemd mag worden moet hij eerst twee jaar naar school. ‘’We leren daar de theorie en de praktijk van het vak, zodat we het zo goed mogelijk toe kunnen passen.’’ Ondanks dat hij al een aantal keer mee is geweest met het korps van Wolphaartsdijk gaat hij eind september beginnen aan zijn opleiding tot brandweerman. ‘’Ik heb met heel veel oefenavonden op het dorp al meegelopen dus ik heb zeker al het één en ander geleerd.’’ Zelfs als hij zijn opleiding afgemaakt heeft en ook mensen elders kan gaan helpen, is hij zeker niet van plan om met de Belgische ladderwagen mee terug te gaan om daar mensen te helpen. ‘’Als ik een huis ga kopen zal ik zeker in Wolphaartsdijk blijven!’’
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
1 uur geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
2 uur geledenGOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen.
4 uur geledenGOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
19 uur geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
21 uur geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
23 uur geledenGOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten. In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen.
1 dag geleden