Jolanda Roelands nieuwe voorzitter VPTZ
THOLEN - Per 1 september 2021 treedt Jolanda Roelands aan als voorzitter van de Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg West-Brabant & Tholen (VPTZ). Zij volgt hiermee Bram Klijnsma op.
Jolanda Roelands kent VPTZ West-Brabant & Tholen al jaren; vanaf de jaren negentig werkte zij als verpleegkundige met vrijwilligers samen in de thuiszorg en daarna in het hospice in Breda. Als coördinator van het Netwerk Palliatieve Zorg Roosendaal, Bergen op Zoom en Tholen en het consultatieteam palliatieve zorg was het voor Jolanda vanzelfsprekend om de VPTZ-vrijwilligers als onderdeel van de zorg rondom de patiënt en de naasten in te zetten. Op landelijk niveau heeft zij als medeoprichter en directeur van stichting Fibula 10 jaar prettig samengewerkt met VPTZ Nederland om met elkaar beleid te maken. Mede door haar inzet heeft de ondersteuning van de palliatieve zorg regionaal en landelijk een grote impuls gekregen.
Jolanda: “Ik blijf me ook professioneel inzetten in de palliatieve zorg, maar ik ben trots dat ik deel mag gaan uitmaken van deze mooie organisatie, met goede vrijwilligers, staf en bestuur. Uitgangspunt is altijd de beste zorg voor patiënten en hun naasten in de laatste fase van het leven. Elke keer opnieuw afstemmen: wat is goede zorg voor deze mens en wie kan die het beste geven?”
Het bestuur van VPTZ West-Brabant & Tholen is blij Jolanda Roelands te kunnen verwelkomen en kijkt met vertrouwen naar de toekomst. Meer info: werkwijze VPTZ West-Brabant & Tholen, of wilt u hulp aanvragen voor een naaste: 06-51498069 of www.vptz-westbrabanttholen.nl. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar.
Meer uit Tholen
THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend.
8 uur geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.
11 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.
16 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.
1 dag geleden[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.
1 dag geledenTHOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.
1 dag geleden