Jolanda Roelands nieuwe voorzitter VPTZ
THOLEN - Per 1 september 2021 treedt Jolanda Roelands aan als voorzitter van de Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg West-Brabant & Tholen (VPTZ). Zij volgt hiermee Bram Klijnsma op.
Jolanda Roelands kent VPTZ West-Brabant & Tholen al jaren; vanaf de jaren negentig werkte zij als verpleegkundige met vrijwilligers samen in de thuiszorg en daarna in het hospice in Breda. Als coördinator van het Netwerk Palliatieve Zorg Roosendaal, Bergen op Zoom en Tholen en het consultatieteam palliatieve zorg was het voor Jolanda vanzelfsprekend om de VPTZ-vrijwilligers als onderdeel van de zorg rondom de patiënt en de naasten in te zetten. Op landelijk niveau heeft zij als medeoprichter en directeur van stichting Fibula 10 jaar prettig samengewerkt met VPTZ Nederland om met elkaar beleid te maken. Mede door haar inzet heeft de ondersteuning van de palliatieve zorg regionaal en landelijk een grote impuls gekregen.
Jolanda: “Ik blijf me ook professioneel inzetten in de palliatieve zorg, maar ik ben trots dat ik deel mag gaan uitmaken van deze mooie organisatie, met goede vrijwilligers, staf en bestuur. Uitgangspunt is altijd de beste zorg voor patiënten en hun naasten in de laatste fase van het leven. Elke keer opnieuw afstemmen: wat is goede zorg voor deze mens en wie kan die het beste geven?”
Het bestuur van VPTZ West-Brabant & Tholen is blij Jolanda Roelands te kunnen verwelkomen en kijkt met vertrouwen naar de toekomst. Meer info: werkwijze VPTZ West-Brabant & Tholen, of wilt u hulp aanvragen voor een naaste: 06-51498069 of www.vptz-westbrabanttholen.nl. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
6 uur geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
9 uur geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
14 uur geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
1 dag geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.
1 dag geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
2 dagen geleden