Joke is al jaren vrijwilligster bij de Zevendorpentocht: 'Zó leuk om te doen!'
OUD-VOSSEMEER - Joke de Neeff uit Scherpenisse is al 30 jaar lid van het Rode Kruis. Ze is al vele jaren actief als vrijwilligster bij onder andere de Zevendorpentocht. Het Rode Kruis was met zo’n 20 vrijwilligers, verdeeld over twee locaties, aanwezig bij de tocht. Ook reden er bussen rond met hulpverleners en materialen.
Joke is jaren werkzaam geweest als verpleegkundige en nu geeft ze les als docent verpleegkundige. “Ik durf niet te zeggen de hoeveelste Zevendorpentocht dit is waar ik als vrijwilligster bij ben betrokken. Ik ben wel sinds dat het Rode Kruis de hulpverlening doet erbij. Het is zo leuk om te doen. Je weet nooit wat er gebeurt. Mensen komen met blaren, maar soms vallen mensen ook flauw. De weersomstandigheden zijn nooit te voorspellen. Voor deze editie hadden ze 32 graden afgegeven, maar we hebben ook wel eens stromende regen gehad. Dan hebben mensen toch weer ander soort letsel.”
Joke leidt ook nieuwe vrijwilligers op bij het Rode Kruis. “De kunst is dan wel om al de vrijwilligers zo op te leiden dat ze met alle omstandigheden om kunnen gaan. Met het warme weer zijn de omstandigheden om te wandelen extreem.” Rond het middaguur was het nog vrij rustig al kwam er vrij snel een melding binnen van een persoon die onwel was geworden. Er werd snel geschakeld en de vrijwilligers kwamen meteen in actie. Uiteindelijk had het Rode Kruis een drukke middag. Volgend jaar is de 34ste Zevendorpentocht en ook dan is Joke er weer bij.
Meer uit Tholen
ZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.
1 uur geledenTHOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
20 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.
22 uur geledenZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.
1 dag geledenTHOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.
1 dag geledenTHOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.
2 dagen geleden